Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

BCM ogranicza działalność. Mniej operacji i przyjęć pacjentów


W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, dyrekcja brzeskiego szpitala na wniosek wojewody opolskiego zdecydowała, że placówka wstrzymuje wszystkie planowane przyjęcia pacjentów oraz operacje. Do domów będą wypisywane również osoby, których stan zdrowia na to pozwala. Szpital zajmie się tylko nagłymi i poważnymi przypadkami.

Decyzje te nie dotyczą pacjentów, u których występują m.in. choroby współistniejące i wymagające specjalistycznej opieki medycznej. Mowa tutaj np. o leczeniu onkologicznym. Lekarze prowadzący do wszystkich przypadków będą podchodzić indywidualnie – mówi naszemu portalowi dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego Kamil Dybizbański.

Trudno na chwilę obecną stwierdzić, jak długo będą trwały utrudnienia w BCM.

Dodajmy, że dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu odbyło się spotkanie dotyczące reorganizacji szpitali w zakresie rozmieszczenia i lokalizacji przyjmowania pacjentów w przypadku zachorowań koronawirusa COVID-19. Chodzi o pełne zabezpieczenie medyczne całego regionu. Wśród zaproszonych gości byli m.in. dyrektorzy powiatowych szpitali, prezesi spółek medycznych oraz wojewódzcy konsultanci.  

Na chwilę obecną w powiecie brzeskim nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Kobieta, która wczoraj trafiła na oddział ratunkowy, nadal przebywa w szpitalu w Opolu. Nie znamy jeszcze oficjalnych wyników badań.

Do tematu będziemy wracać.

642 views