Aktualności
Kultura

Beata Kozidrak nie zwalnia tempa i zapowiada duet z Kamilem Bednarkiem


Beata Kozidrak to prawdziwa ikona na polskiej scenie muzycznej. Jej niesłabnąca popularność trwa od ponad 43 lat! Beata nadal koncertuje z grupą Bajm, ale ciągle pracuje także nad nowymi projektami i wydaje nowe piosenki. W tym roku ukazała się jej powieść biograficzna Beata. Gorąca krew, a na radiowych listach przebojów królują single Gambit oraz Bliżej. To jednak nie koniec niespodzianek dla fanów artystki, która właśnie zapowiedziała premierę najnowszej piosenki w duecie z Kamilem Bednarkiem. Ich wspólny utwór Biegiem ukaże się już w piątek 13. sierpnia.

Na social mediach Beaty Kozidrak pojawiły się zapowiedzi dotyczące wspólnego projektu z Kamilem Bednarkiem. Z udostępnionej okładki możemy wnioskować, że piosenka Biegiem będzie miała letni i dyskotekowy charakter. W dodatku wokalistka oznaczyła swoją lokalizację w stolicy Kuby, Havanie, a na instagramie zamieściła także przypomnienie o nadchodzącej premierze w formie lotniczego biletu.

Do premiery wspólnej piosenki na social mediach odniósł się także Kamil Bednarek. Wokalista skomentował zdjęcia na profilu Beaty Kozidrak : „Zaszczyt to dla mnie u Twego boku!”

Artysta zachęca fanów do pre-save’u piosenki w serwisach streamingowych: „Biegiem! Bądźcie czujni, bo zrobiliśmy coś dobrego”.

Warto podkreślić, że pomimo wieloletniej kariery scenicznej Kozidrak duet z Kamilem Bednarkiem jest ewenementem. Artystka nie nagrała jak dotąd wielu duetów. Największą popularność zdobyła piosenka Tyle chciałem Ci dać, nagrana z Mirkiem Bregułą, solistą zespołu Universe.

W wywiadach artystka podkreślała, że ceni wielu młodych twórców i marzy jej się duet z Dawidem Podsiadło. Dwa ostatnie single Kozidrak – Bliżej oraz Gambit cieszą się sporym uznaniem słuchaczy. Zanotowały milionowe wyświetlenia w serwisach muzycznych i trafiły na radiowe listy przebojów. Wokalistka zaśpiewała je także podczas Polsat Superhit Festival w Sopocie. Dodatkowo Gambit jest pierwszym singlem zwiastującym 4. solowy album Beaty Kozidrak.

Najnowszy album Kamila Bednarka Bednarek Inaczej ukazał się 6. sierpnia.

INACZEJ to kolejny etap mojej muzycznej podróży, podczas której wciąż uczę się czegoś nowego i pozwalam sobie na odkrywanie i łączenie nieznanych mi wcześniej gatunków muzycznych. Wspólnie z Jankiem Smoczyńskim staraliśmy się, aby brzmiała nowocześnie, zaskakiwała formą, a przede wszystkim brzmiała inaczej niż wszystkie albumy, które dotychczas wydałem. Bądźcie ze mną w tej dźwiękowej ekspedycji i przeżywajcie ją całą wrażliwością, jaką w sobie macie” – powiedział Kamil Bednarek.