Aktualności

Bezcenny dar dla uczniów PSP w Kopicach


Najpierw było krótkie spotkanie dyrektora szkoły z Panem Viktorem Romaniuk Wanli, który zwiedzał Kopice i podziwiał ruiny pałacu, a także wsłuchiwał się w opowieść o Śląskim Kopciuszku. Nie ukrywał on, że ma słabość do Dolnego Śląska, do jego historii, zabytkowej architektury i kulturowego dziedzictwa. Zapytał jak sobie radzi miejscowa szkoła w tych trudnych pandemicznych czasach i czy mógłby w czymś pomóc.

Stwierdziłem, że największym problemem jest to, na jakim sprzęcie uczniowie pracują zdalnie. Możliwości szkoły są ograniczone i pomimo wsparcia samorządu lokalnego oraz marszałkowskiego część uczniów ciągle ma problemy z dostępem do dobrego sprzętu.

Decyzja była szybka i wykonana nad wyraz błyskawiczne, gdyż niemal po tygodniu w dniu 8 kwietnia Pan Victor Romaniuk Wanli pojawił się w szkole z niezwykłą paczką zawierającą 20 tabletów Lenovo Tab M10, których premiera miała miejsce w drugiej połowie 2019 roku.

Tablety przekazała fundacja Better Generation, której założycielką jest Pani Sylwia Romaniuk (małżonka Pana Victora). Ideą fundacji – jak powiedziała – jest działanie na rzecz dobra ludzi naszej planety, ze specjalną dedykacją w stronę ludzi młodych. Jak stwierdziła Pani Sylwia, zależy im bardzo, aby młodzież z wiarą w sukces kierowała swoim życiem, a za główne hasła obrała: Miłość, Szacunek i Dobro.

Kim są darczyńcy? Pan Victor Romaniuk Wanli jest założycielem CEO Kinguin – jednego z wiodących na świecie cyfrowych rynków gier video (www.kingiun.net), który rozwinął bez zewnętrznego finansowania. Jest też twórcą warszawskiego Esports Performance Center (jedno z najbardziej zaawansowanych esportowych centrów treningowych w Europie oraz gdańskiego Kingiuin Esports Lounge – miejsca spotkań i wypoczynku dla graczy oraz osób z branży esportu).

Pani Sylwia Romaniuk jest projektantką niezwykle ekskluzywnych, wytwornych kolekcji sukien ślubnych, koktajlowych i wieczorowych, a działaniem wynikającym z potrzeby serca jest dla niej praca w fundacji.

Wyrażam serdeczne i gorące podziękowanie dla obojga Państwa Romaniuk za nieoceniony dar, który w okresie wielkanocnym dosłownie spadł na naszą palcówkę jak przysłowiowy „zajączek wielkanocny”. Dziękuję szczególnie w imieniu uczniów, którzy już wkrótce będą mieli możliwość pracy na darowanym sprzęcie. Na koniec taka myśl – czy to nie jest znak od Śląskiego Kopciuszka, który swoim rozgłosem ściągnął Państwa Romaniuk w to miejsce?