Aktualności

Bezpieczeństwo najmłodszych jest najważniejsze


Jak bezpiecznie spędzić czas na podwórku, co zrobić, kiedy nieznajoma osoba częstuje słodyczami i jakie zasady obowiązują w podróży? O tym wszystkim rozmawialiśmy z dziećmi podczas odwiedzin w przedszkolu. Wszystko po to, by każdy mógł zadbać o własne bezpieczeństwo na co dzień i podczas zbliżających się wakacji.

W tym tygodniu odwiedziliśmy najmłodszych z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzegu. Z dziećmi rozmawialiśmy o ich bezpieczeństwie na drodze. Przede wszystkim zwróciliśmy uwagę na to, aby korzystać z wyznaczonych dla pieszych przejść, nigdy nie wbiegać na „zebrę”, a kiedy jest sygnalizacja świetlna stosować się do niej. To wszystko po to, by uświadomić dzieciom, jak ważne jest prawidłowe zachowanie na drodze. A kiedy ktoś starszy daje im złe przykłady, muszą być asertywne i same potrafić ocenić co jest dobre, a co złe.

Policjanci uczą dzieci również, jak prawidłowo powinny podróżować i na jakie zachowania rodziców muszą zwracać uwagę. Dzieci już wiedzą, że nie tylko oni podróżując w fotelikach, muszą mieć zapięte pasy. Mama i tata również mają obowiązek korzystać z pasów bezpieczeństwa.

Wakacyjny odpoczynek już za miesiąc, a w związku z tym czas, aby przypominać dzieciom o bezpieczeństwie podczas dni wolnych od obowiązków. Rozmawialiśmy z dziećmi o  tym, jak zachować się nad wodą, podczas górskich wypraw i wycieczek rowerowych. Część z nas wyjedzie na wczasy, inni zaś spędzą ten czas w domu czy na odwiedzinach u rodziny. Jednak, gdzie byśmy nie odpoczywali, chcielibyśmy do swoich obowiązków wracać zdrowi i szczęśliwi. Tego życzymy wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom.