112
Aktualności

Bezpieczeństwo podczas wakacji


Policyjni profilaktycy i dzielnicowi odwiedzają dzieci podczas ich zajęć i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie podczas wakacji. Podkreślają, jak ważna jest ostrożność nad wodą, podczas zabaw na podwórku i w podróży. Dbają o to by, dzieci potrafiły zadbać o własne bezpieczeństwo i szczęśliwie spędziły dwa miesiące odpoczynku od szkolnych i przedszkolnych obowiązków.

Tym razem Policjanci spotkali się z dziećmi ze Skarbimierza Osiedle i Kruszyny. Podczas wizyty policji dużą atrakcją dla przedszkolaków była możliwość zobaczenia z bliska radiowozu policyjnego i przywitanie się z policyjną maskotką.

Przede wszystkim jednak policjantom zależało na tym, aby porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. Mówili o najważniejszych zasadach obowiązujących na kąpielisku. Ważne by dzieci zawsze do wody wchodziły pod bacznym okiem opiekunów i nigdy same się nie oddalały na plaży.

Przypominali najmłodszym zasady obowiązujące podczas spacerów i wycieczek rowerowych z rodzicami. Mówili o tym, że warto korzystać z elementów odblaskowych, kiedy na dworze jest już ciemno i zakładali kask na przejażdżki rowerowe. Uczulali na kontakt z nieznajomymi. Doradzali dzieciom, jak mają się zachować, kiedy nieznajoma osoba je zaczepia, jak mogą się bronić i gdzie szukać pomocy. Podczas spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe i książeczki edukacyjne, które zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Skarbimierzu – Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Warto rozmawiać z naszymi pociechami w szkole, przedszkolu i w domu. To na nas dorosłych spoczywa obowiązek opieki nad nimi. To od nas powinni czerpać wiedzę dzięki której, same będą mogły zadbać o własne bezpieczeństwo. Zatem zdobywajmy wiedzę i przekazujmy dalej.