Białek już strzela w Wolfsburgu!

Brzeski napastnik, Bartosz Białek pojawił się w 60. minucie towarzyskiego spotkania VFL Wolfsburg przeciwko FC Köln, a już 9 minut później strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach „Wilków”! Ostatecznie VFL Wolfsburg wygrał 3:0, a Bartek miał spory wkład przy dwóch kolejnych trafieniach swoich kolegów.

Zwycięstwo, gol i asysta

Bartosz Białek rozegrał drugie spotkanie towarzyskie w biało-zielonych barwach z numerem 21 na plecach i choć są to dopiero jego początki w zespole z Wolfsburga to już zdążył wpisać się na listę strzelców i asystować przy bramce Joao Victora. W pierwszym meczu, przeciwko Kiel, swój debiut rozpoczął w 75. minucie, a w ostatnim spotkaniu z FC Köln pojawił się na murawie w 60. minucie. Nie miał więc dotychczas zbyt wiele szans, aby pokazać pełni swoich możliwości, ale i tak zdążył zachwycić.

W wyjazdowym meczu z FC Köln już 9 minut po wejściu na boisko zdobył bramkę, a chwilę później, w 78. minucie, asystował przy trafieniu Joao Victora. Miał też spory wkład przy trzecim golu swojej nowej drużyny – Yunusa Malliego. Zdążył się już także przekonać, że w Bundeslidze nie będzie miał lekko i został w kilku akcjach dość mocno poturbowany przez przeciwników. Widać jednak, że czuje się pewnie i jeżeli tylko szkoleniowiec „Wilków”, Oliver Glasner da mu trochę więcej pograć, to drużyna będzie miała z niego olbrzymi pożytek.

Kolejne spotkanie „Wilki” rozegrają już w najbliższą sobotę

Następny mecz sparingowy VFL Wolfsburg z Bartoszem Białkiem w składzie rozegra w najbliższą sobotę, 5 września o godzinie 15:30. Tym razem rywalem w wyjazdowym starciu będzie trzecioligowa ekipa FC Magdeburg. Natomiast już tydzień później, 12 września, „Wilki” zainaugurują rozgrywki o Puchar Niemiec (DFB Pokal), mierząc się w 1/32 z FSV Union Furstenwalde, grającym na co dzień w niemieckiej Regionalliga Nordost.

Poniżej zamieszczamy skróty ze starcia z FC Köln, w których zobaczyć można trafienie i asystę Bartosza Białka.