Aktualności
Kultura

Biblioteka z Grodkowa zakwalifikowała się do projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”


Grodkowska biblioteka zakwalifikowała się do projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”, który jest realizowany przez Instytut Książki, a finansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym (roczniki 2015-2018), które odwiedzi bibliotekę, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. 

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Jest też coś i dla rodziców – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa, jaką  jest biblioteka i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Więcej na stronie: https://instytutksiazki.pl/