Aktualności
Brzeg
Służby Informują

Bomba w kancelarii notarialnej w Brzegu okazała się fałszywym alarmem


O 9:40 straż pożarna otrzymała zgłoszenie, że w jednej z brzeskich kancelarii notarialnych, przy ul. Trzech Kotwic, podłożono bombę. Na miejsce zgłoszenia działają odpowiednie służby.

Na miejscu zdarzenia znajdują się trzy zastępy straży pożarnej i policja. Wjazd na ul. Trzech Kotwic od strony ul. Piastowskiej jest zablokowany.

Będziemy informowali o rozwoju sytuacji.

AKTUALIZACJA:

– Ok. 9:30 zgłosił się przedstawiciel jednej z kancelarii notarialnych i powiadomił nas, że dostali właśnie maila, z którego treści wynika dosyć realistyczna groźba podłożenia ładunku wybuchowego. Patrol policji wysłany na miejsce potwierdził, że w pobliżu kancelarii znajduje się bezpańska torba. Teren został zabezpieczony – na miejscu pojawiła się policja, straż pożarna oraz straż miejska. Na miejsce udali się policyjni pirotechnicy, którzy stwierdzili, że na szczęście torba nie zawiera niebezpiecznych materiałów. Były w niej przedmioty codziennego użytku. O 10:15 zakończyliśmy akcję. Ulica Trzech Kotwic jest już przejezdna. Część informacji z maila się potwierdziło, ale na szczęście nie informacja o ładunku wybuchowym. Teraz będziemy ustalać sprawcę tego zgłoszenia pod kątem wszczęcia fałszywego alarmu – powiedział nam asp. sztab. Bogusław Dąbkowski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Reklama
2348 views