Aktualności
Kultura

Bookcrossing w Grodkowie z MiGBP


Kolejny raz Miejska i Gminna Biblioteka w Grodkowie w dołącza do ogólnopolskiej akcji „Święto wolnych książek". Związana jest ona z bookcrossingem, czyli ideą nieodpłatnego przekazywania książek. Polega to na pozostawianiu ich w miejscach publicznych bądź miejscach celowo do tego stworzonych, tak aby znalazca mógł je przeczytać i przekazać kolejnemu czytelnikowi.

- Szukajcie książek na ławkach, w kawiarniach, na dworcu, tam będą na Was dzisiaj czekały. Każda książka ma numer i jest zarejestrowana. Zalogujcie się na stronie https://bookcrossing.pl/ i zobaczcie drogę, jaka książka przebyła. Przeczytajcie i uwalniajcie dalej! Korzystajcie z naszej oficjalnej półki przed biblioteką, która jest dla Was przez cały rok. Czerpcie radość z czytania! – informują bibliotekarze z Grodkowa.

Idea bookcrossing ‘u w Polsce pojawiła się w 2003 r. i przywędrowała do nas z zachodniej Europy i Stanów Zjednoczonych. Cieszy się dużą popularnością w wielu miastach. Specjalnie przygotowane półki na książki można znaleźć m.in. w galeriach handlowych, dworcach kolejowych, czy parkach.