Aktualności
Gmina Grodków
Grodków

Branża Fitness mówi stop! Lekarstwem Polski Związek Przeciągania Liny?


Branża fitness, podobnie jak wiele innych, stoi w miejscu od drugiego zamrożenia gospodarki spowodowanego trwającym obecnie „korona kryzysem”. Wiele siłowni z utęsknieniem wyczekuje ponownego otwarcia. Coraz trudniej wierzyć w zapewnienia o pomocy ze strony rządu, a przez przestój właściciele mogą być zmuszeni do zamknięcia swoich działalności.  

Od 17 października 2020 roku siłownie, kluby fitness i baseny zostały zamknięte. Lokale w większości stoją puste, chyba że trenują w nim zawodowi sportowcy. Wiele tego typu miejsc nie wytrzymała i już niemal na samym początku ogłosiła upadłość. Przykładem jest jedna z sieciówek dostępnych w większych miastach na terenie Polski. Te mniejsze jeszcze jakoś sobie przez ten czas radziły, ale większość właścicieli mówi STOP, starając się znaleźć rozwiązanie na wyjście z marazmu. 

Początkiem tego tygodnia premier zapowiedział, że będzie opracowywał protokoły sanitarne dla branż fitness i gastronomicznej. Mają one zostać wypracowane w ciągu najbliższych dziesięciu dni, licząc od poniedziałku (18.01), gdy zostały one zapowiedziane. 

Część z przedsiębiorców nie chce czekać i obiera różne kierunki. Jeden z tego typów obiektów na terenie gminy Grodków znalazł rozwiązanie, starając się zmienić profil działalności przez uzyskanie licencji Polskiego Związku Przeciągania Liny.

– Jeśli chcesz znów trenować na siłowni pomożemy Ci w uzyskaniu odpowiedniej licencji zawodniczej, która umożliwi Ci legalne trenowanie w Naszym Klubie, jak i również w innych siłowniach w Polsce. W odpowiedzi otrzymasz opis procedury oraz informację, jak dopełnić wszystkich formalności. Potrzebujemy minimum 30 osób żeby wysłać zgłoszenie grupowe  – czytamy na ich profilu na Facebooku.

Czytając tego typu wpisy, można odnieść wrażenie, że oglądamy sceny z jednego filmów Stanisława Barei, ale niestety rzeczywistość zmusza wiele tego typu miejsc do radzenia sobie na własną rękę. 

W poniedziałek (18.01), wyprzedzając działania rządu, Polska Federacja Fitness zapowiedziała otwarcie branży fitness. Stawiając między innymi rekomendowany reżim sanitarny wcześniej, niż chce to przedstawić rząd i zachęcając do zapisów m.in. do wspomnianego wcześniej Polskiego Związku Przeciągania Liny, Polskiego Związku Triathlonu, czy Polish Bodybuilding & Fitness & Powerlifting Federation. Według Polskiej Federacji Fitness branża fitness mogłaby wznowić działalność w pierwszy dzień lutego.

Reklama
136 views