112
Aktualności

Brawurowe lądowanie pilota LPR w Brzegu


Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ma w ostatnim czasie sporo pracy w naszym powiecie. Śmigłowce LPR często pojawiają się nad naszymi głowami, a ich załogi niosą błyskawiczną pomoc potrzebującym. Tym razem latająca karetka została wysłana do Brzegu, gdzie trzeba było ratować dwuletnie dziecko. Pilot popisał się brawurowym lądowaniem w bardzo trudnych warunkach.

Do zdarzenia doszło w środę (11 sierpnia) w rejonie ulic Górnośląskiej i Korfantego. Na miejscu bardzo szybko pojawili się strażacy z brzeskiej jednostki, których rolą było przygotowanie i zabezpieczenie lądowiska.

Pilot śmigłowca postanowił lądować w terenie zabudowanym, żeby nie tracić czasu na poszukiwanie lepszego miejsca. Trzeba dodać, że w tym czasie w okolicy panował duży ruch samochodowy i przemieszczało się sporo pieszych. Dlatego tak ważne było zabezpieczenie terenu przez strażaków. 

Jest to kolejna w ostatnim czasie interwencja LPR w naszym powiecie. To właśnie Lotnicze Pogotowie Ratunkowe 8 sierpnia podejmowało rannego motocyklistę w Skorogoszczy, a 9 sierpnia przyleciało na ratunek małemu dziecku do Sulisławia. 

Jak widać LPR przeżywa ostatnio gorący okres i znakomicie wypełnia lukę w momentach, gdy brakuje standardowych karetek