Aktualności
Ekstraklasa futsal

Brazylijczyk w kadrze KS Gredar Futsal Team Brzeg!


Do Brzeskiego zespołu dołączył Victor Wilson De Andrade Coelho, zawodnik pochodzi z Rio de Janeiro. W przeszłości występował już w Polsce. Brazylijczyk grał między innymi w Acanie Orle Jelcz-Laskowice, gdzie spędził dwa sezony. Dla drużyny z Jelcza-Laskowic zagrał w 46 meczach w tym 26 razy w Futsal Ekstraklasa, łącznie zdobywając dla nich 26 bramek!

Victora znam jeszcze z czasów pracy w zespole z Jelcza, rozstaliśmy się ponad rok temu. Wiedziałem, że jak uporządkuje sobie pewne sprawy w rodzimym kraju, to będzie możliwość jego ściągnięcia . Po awansie był on, że tak powiem pierwszym pomysłem, by wzmocnić zespół. Jest to zawodnik uzdolniony technicznie, dodatkowym atutem jest jego lewonożny styl gry. Pokazał się już w jednym sezonie w Ekstraklasie, jako jeden z lepszych i wyróżniających się zawodników. Szukałem do naszej kadry zawodnika, który by pasował do naszego systemu gry. Viktor jest jak najbardziej pożądanym elementem – zdradza Jarosław Patałuch szkoleniowiec Gredaru.

26. letni Brazylijczyk ostatnie półtora roku spędził w rodzimym kraju. Jego pozycja to rozgrywający, jest lewonożny i zapamiętał się jako wykonawca charakterystycznych dla niego dryblingów, zaliczając przy wykończeniach potężne strzały na bramkę rywali.

Przez półtora roku byłem z dala od Polski, oczywiście miałem okazję wrócić wcześniej, ale skupiłem się na życiu osobistym i ostatecznie byłem zmuszony odmówić niektórym klubom. Dla mnie Ekstraklasa to jedna z najlepszych lig na świecie. Uwielbiam grać na jej parkietach i nie mogę się doczekać, aby pomóc drużynie i trenerowi osiągnąć ich cele. Mam wysokie oczekiwania, Ekstraklasa to trudna liga, gdzie najsłabsza drużyna może spokojnie pokonać najsilniejszy zespół. Wierzę, że będziemy mieli udany sezon i  sprawimy niespodziankę w tej lidze – zdradza Victor Andrade, nowy zawodnik Gredaru.

„Jakiś czas temu Futsal Ekstraklasa przeprowadziła ankietę z pytaniem – „jakiego obcokrajowca najbardziej brakuje Ci w Ekstraklasie?” – Zdecydowana większość kibiców bez wahania odpowiadała Victor Andrade” – czytamy na fanpage Gredar futsal Team.

Reklama
270 views