Gmina Skarbimierz
Sport

Brzeg 4×4 zaprasza na 6. edycję ekstremalnego pikniku offroadowego „Przygoda w terenie”


W piątek, 28 sierpnia br. na torze Brzeg 4×4 w Skarbimierzu wystartuje 6. edycja ekstremalnego pikniku offroadowego pn. „Przygoda w terenie”. Uczestnicy pojadą w trzech klasach: turystycznej, wyczyn i extreme. Emocje i niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Klasy wyczyn oraz extreme będą musiały sprostać 18-godzinnemu maratonowi

Rajdowcy zgłoszeni do klas wyczyn oraz extreme wystartują już w piątek o godzinie 21:00 i powalczą w 18-godzinnym maratonie, który potrwa przez całą noc i połowę soboty – to trzeba zobaczyć!

Kilka słów przed tym ekstremalnym wyścigiem przekazał główny organizator – Bolo Porębski ze Stowarzyszenia Brzeg 4×4: Przygoda w terenie ekstremalny piknik offroadowy to impreza cykliczna, która już szósty raz z rzędu organizowana jest przez Stowarzyszenie Brzeg 4×4. Organizacja rajdu ma na celu pokazanie rywalizacji sportowej, krzewienie kultury motoryzacyjnej, nabieranie doświadczenia w ekstremalnych warunkach dla klas wyczyn, extreme oraz turystycznej, dla której przygotowaliśmy trasy z mniejszym utrudnieniem. Zależy nam, żeby uczestnicy klasy turystycznej startowali rodzinnie, przebywając w plenerze, w kontakcie z naturą i z małą dozą rywalizacji sportowej. Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo, a także dobra zabawa. Chcemy pokazać wszystkim, jaki to jest piękny sport. Klasa wyczyn oraz extreme walczyć będzie w 18-godzinnym maratonie, non stop – przez całą noc i połowę dnia. Zawodnicy rywalizujący w tych klasach muszą dobrać odpowiednią taktykę i uwzględnić przerwę na odpoczynek.

W klasach wyczyn i extreme pojadą samochody zmodyfikowane, w których znaleźć się mogą jedynie kierowca i pilot. Rajd dla wspomnianych klas polega na zebraniu jak największej ilości pieczątek i uzyskaniu jak najlepszych odcinków czasowych na oesach.

Zawodnicy klasy turystycznej wystartują w sobotę

Jako ostatni wystartują uczestnicy klasy turystycznej, którzy swoje zmagania rozpoczną w sobotę, 29 sierpnia o godzinie 10:00. Pojadą w niej seryjne auta, które są minimalnie zmodyfikowane i przeznaczone głównie dla rodzin z dziećmi, które pragną miło spędzić dzień, zwiedzając malownicze zakątki Ziemi Brzeskiej. Rajd klasy turystycznej potrwa osiem godzin.

Ponadto dla uczestniczących w imprezie przewidziane są także inne atrakcje takie jak m.in. strefa gastronomiczna z grillem, konkursy sprawnościowe
i tematyczne, klimatyczne ognisko, a organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych pociechach, dla których przygotują specjalną strefę. Przyjezdni będą mieli możliwość skorzystania z pola namiotowego.

Głos Powiatu 24 objął patronat medialny nad tym niezwykle ciekawym wydarzeniem.

Reklama
390 views