Historia
Kultura
Powiat brzeski

Brzeg na starych fotografiach i pocztówkach


Niezwykle miło jest nam poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z Markiem Pyzowskim, który prowadzi stronę na portalu społecznościowym Facebook pn. Brzeg na starych fotografiach i pocztówkach.

Jak mówi Marek od urodzenia mieszka w Brzegu i już od najmłodszych lat robią na nim ogromne wrażenie zabytki naszego miasta. Ten początkowy podziw doprowadził do zainteresowania zarówno historią, jak i historią sztuki. Poznając historię Brzegu Marek natrafił na przedwojenne pocztówki i fotografie, którymi jak sam przyznaje zafascynował się, ponieważ przedstawiały świat, który już dawno przeminął. Kiedy Marek kończył gimnazjum wśród jego znajomych popularne było zakładanie zakładanie stron na Facebooku, więc i on uznał, że mógłby założyć własną, która byłaby związana z jego zainteresowaniami. W ten sposób 15 stycznia 2013 roku powstała strona Brzeg na starych fotografiach i pocztówkach.

Marek uznał także, że pocztówki i fotografie oprócz samego przedstawiania sylwetki dawnego Brzegu mogą mieć również aspekt edukacyjny. Mało kto, jeżeli nie interesuje się tematem historii lokalnej, ma czas na jej zgłębianie. Z tego powodu do pocztówek i fotografii zaczął dodawać bardziej rozbudowane opisy, przedstawiające historię lub historię sztuki, a przecież Brzeg ma w tym temacie bardzo wiele do pokazania i opowiedzenia zarazem!

W taki sposób, przez siedem lat działalności strony, uzbierało się prawie 6000 obserwujących ją użytkowników. To pokazuje, że zainteresowanie historią lokalną jest żywe wśród mieszkańców naszego miasta, a przedstawianie jej w formie barwnych widokówek lub fotografii całkiem atrakcyjne.

Teraz będzie to możliwe także za pośrednictwem Głosu Powiatu, ponieważ na mocy rozpoczętej współpracy ze stroną Brzeg na starych fotografiach i pocztówkach, Marek Pyzowski rozpocznie niezwykle ciekawy cykl historyczny naszego Brzegu, ilustrując go interesującymi pocztówkami, czy też fotografiami, a zwieńczeniem każdego wpisu będzie historia danego miejsca.

Bądźcie czujni, ponieważ już niebawem pojawi się u nas pierwszy taki artykuł w wykonaniu Marka, a uwierzcie, że szkoda byłoby go przegapić!

1345 views