Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Brzeska chirurgia z ultranowoczesnym sprzętem. Pomoże w leczeniu nowotworów


Videokolonoskop, videogastroskop i cyfrowy ultrasonograf – to tylko niektóre specjalistyczne urządzenia, które już niebawem pojawią się w Brzeskim Centrum Medycznym. Tamtejszy oddział chirurgii, decyzją Zarządu Województwa Opolskiego zostanie wsparty kwotą ponad miliona złotych. Tyle wyniesie unijna dotacja. Sprzęt ma pomóc w leczeniu i profilaktyce chorób nowotworowych.

– Cieszymy się z tego wsparcia, bo nasi chirurdzy zyskają naprawdę sprzęt z najwyższej półki – cieszy się Kamil Dybizbański, dyrektor szpitala. – Niewątpliwie podniesiemy jakości i wydajności usług medycznych w zakresie leczenia chorób cywilizacyjnych, w tym właśnie nowotworów. Doposażenie Pracowni Endoskopii było konieczne i to unijne wsparcie bardzo nam w tym pomoże.

Dodajmy, że kwota dotacji przyznanej przez Zarząd Województwa Opolskiego wyniosła niewiele ponad milion złotych. Wartość całego projektu to 1,2 mln. Oprócz ultrasonografu i sprzętu do kolonoskopii oraz gastroskopii, na oddział chirurgii trafią również videoprocesor, pompa wody, wózek medyczny, myjka endoskopowa i specjalistyczny, 27 calowy monitor.

Reklama

354 views