Aktualności

Brzeska drużyna Szlachetnej Paczki zachęca do pomagania


Szlachetna Paczka – ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc, a my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Szlachetna Paczka to również jeden z najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Know-how i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. Szlachetna Paczka łączy to wszystko.

Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Szukamy ludzi, których dotknął los. Którym jest ciężko, ale chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Naszym ideałem jest dotarcie do rodzin w ciągu pierwszego roku od momentu, kiedy nastąpiło w ich życiu załamanie. Pomagamy innym tak, jak sami byśmy chcieli, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda.  

Szlachetna Paczka to nie zestaw kilku upominków bez znaczenia, ale prawdziwe prezenty. Żeby skompletować pomoc dla rodziny, trzeba podjąć spory wysiłek. Staramy się również, aby w darczyńcach była jak największa radość pomagania. Szukamy dobrych praktyk i je popularyzujemy. Coraz więcej osób chce i lubi pomagać.

Skorzystaj z szansy i dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki w Brzegu. Podejmij wyzwanie i dołącz do nas. – więcej informacji o akcji: www.szlachetnapaczka.pl.

Na obecnym etapie poszukujemy rodzin potrzebujących wsparcia. Każdy, kto chciałby pomóc, może kontaktować się z Barbarą Polak – liderem Szlachetnej Paczki, pod nr. telefonu: 506-949-824 lub Anną Krysiuk pod nr. telefonu: 660-534-823.

Brzeska drużyna Szlachetnej Paczki