Aktualności
Powiat brzeski
Zdrowie

Brzeska interna wznowiła działalność. Ruszyły przyjęcia pacjentów


Po kilku dniach zawieszenia, oddział wewnętrzny w Brzeskim Centrum Medycznym ponownie zaczął funkcjonować. Choć interna wciąż jest zamknięta dla odwiedzających, to osoby chore i potrzebujące będą mogły trafić na leczenie do BCM. Przez ostatnie dni  byli odsyłani do innych placówek.

– Po kompletnej dekontaminacji oddział został ponownie otwarty. Pacjenci, którzy mieli kontakt z zakażonymi COVID-19 pensjonariuszami DPS-u w Jędrzejowie zostali odizolowani od reszty chorych. Mamy specjalną folię zabezpieczającą, przygotowaliśmy im kilka pomieszczeń i osobną łazienkę z toaletą – wyjaśnia Kamil Dybizbański, dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego.

Jak ustalił nasz portal, osoby które miały kontakt z zakażonymi mieszkańcami domu pomocy, mają na bieżąco pobierane wymazy do badań.

Przypomnijmy, brzeska interna została zamknięta w sobotę. Wszystko przez umieszczenie na kilka godzin na oddziale osób zakażonych SARS-CoV-2. Było to troje podopiecznych DPS-u w Jędrzejowie. Decyzją dyrekcji szpitala i rekomendacji sanepidu, interna została zamknięta na kilka dni. Dziś zdaniem Dybizbańskiego, sytuacja jest opanowana i nie ma żadnego zagrożenia.

Reklama
260 views