Aktualności
Kultura

Brzeski Dzień Polskiej Niezapominajki już jutro


Każdego roku 15 maja w całej Polsce odbywają się obchody Dnia Polskiej Niezapominajki. Tym razem odbędą się także w Brzegu, gdzie Stowarzyszenie Razem Dla Powiatu Brzeskiego zaplanowało wydarzenie pod nazwą: „Brzeski Dzień Polskiej Niezapominajki 2021 – Piknik Przyjaciół Przyrody”. Start zaplanowano na godzinę 12:00 w Parku Wolności, tuż przy brzeskim Nadleśnictwie. Nasz portal przeprowadzi transmisję live za pośrednictwem kanału na YouTube. 

Kameralny piknik okazją do rodzinnego spędzenia czasu w sobotnie popołudnie

W ramach Brzeskiego Dnia Polskiej Niezapominajki 2021 będzie można rodzinnie spędzić czas w sobotnie popołudnie, podczas kameralnego pikniku przyjaciół przyrody. Stowarzyszenie Razem Dla Powiatu Brzeskiego we współpracy z Nadleśnictwem Brzeg, a także naszym portalem i Gminą Brzeg, przygotowało naprawdę ciekawą ofertę. Oprócz interesujących proekologicznych prelekcji (w trakcie których odbędą się również konkursy z nagrodami) będzie można także posłuchać muzyki w wykonaniu lokalnych artystów: Duetu Apasjonata oraz EtnoGrania. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wspólnie posadzą niezapominajki w Parku Wolności.

Poniżej zamieszczamy rozpiskę godzinową wydarzenia:

12:00: Prelekcja „Przyjaciele Przyrody” prowadzona przez pracowników Nadleśnictwa w Brzegu: Strażnika Leśnego Macieja Witki oraz Leśnika Piotra Kundysa.

Quiz z upominkami dla najmłodszych uczestników pikniku

12:30: Koncert lokalnego zespołu Duet Apasjonata – romantycznie, majowo, niezapominajkowo

13:00: Prelekcja „Każda pszczółka to przyjaciółka” Romana Sachaja, założycielka Społecznej Pasieki w Powiecie Brzeskim

13:30: Prelekcja „Niezłe ziółko” Joanny Bilowickiej – czyli słów kilka o zastosowaniu bogactw przyrody

13:45: Nasadzanie oraz wysiewanie niezapominajek przez najmłodszych Przyjaciół Przyrody

14:00: Koncert „EtnoGranie na polanie” i lokalni muzycy: Maga Anelagdam, Błażej Kaczmarek, Tomasz Kafel, Mariusz Piecuch – swoboda, improwizacja, żywioł

15:00: Zakończenie pikniku.

Transmisja live z wydarzenia dostępna będzie na kanale YouTube: link.

Dzień Polskiej Niezapominajki

Dzień Polskiej Niezapominajki jest świętem przyrody, mającym na celu promowanie jej walorów, a także stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Wielu osobom tego dnia przyświeca także idea ocalenia od zapomnienia ważnych osób, chwil i miejsc w życiu.

Całą akcję zapoczątkował w 2002 roku redaktor radiowej Jedynki, prowadzący program „Ekoradio” – Andrzej Zalewski. 

W Brzegu ważne chwile nie tylko będą ocalane od zapomnienia, ale także budowane poprzez rodzinny piknik, który z pewnością pozostanie na długo we wspomnieniach. 

Już teraz zachęcamy do udziału w akcji i dołączania oraz zapraszania znajomych do wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook pod tym linkiem.