Aktualności

Brzeski ratusz zyskał efektowne podświetlenie


W poniedziałkowy wieczór (14 czerwca) miała miejsce oficjalna inauguracja iluminacji brzeskiego ratusza. Dokonali jej, symbolicznym naciśnięciem przycisku, Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz Prezes Tauron Nowe Technologie Artur Warzocha. Chwilę później, pomimo zmroku, zebrani mieszkańcy mogli podziwiać XVI-wieczną perełkę renesansu w pełnej krasie.

Instalacja podświetlenia ratusza w Brzegu liczy blisko 160 LED-owych lamp

Podświetlenie brzeskiego ratusza zostało zrealizowane przez firmę Tauron Nowe Technologie z myślą o środowisku. Jej wykonawcy mieli też na uwadze to, aby nie była ona zbyt dużym obciążeniem dla gminnego budżetu. To właśnie w tym celu zastosowano instalację blisko 160 LED-owych lamp, które są rozmieszczone w taki sposób, aby podkreślać nawet najdrobniejsze detale dzieła włoskiego budowniczego, Jakuba Parra. 

To nie jedyny efekt współpracy Gminy Brzeg z firmą Tauron Nowe Technologie. Podświetlony został także budynek Urzędu Miasta w Brzegu. Wcześniej wymieniono również oświetlenie uliczne na terenie prawie całego miasta. W tych zadaniach również zastosowano lampy typu LED. 

W swoim przemówieniu burmistrz zapowiedział, że na tym brzeski magistrat nie zamierza poprzestać i już planowane jest podświetlenie kolejnych brzeskich zabytków.