Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Brzeski SOR zamknięty z powodu koronawirusa. Trwa odkażanie oddziału ratunkowego


SOR w Brzeskim Centrum Medycznym został zamknięty, po tym gdy okazało się, że konieczna jest dekontaminacja, po przyjęciu pacjentki z objawami przypominającymi zakażenie koronawirusem. Brzescy medycy czekają na wyniki z wymazu pobranego od chorej.

Wczoraj w nocy na SOR trafiła pacjentka z pozytywnym wynikiem testu na Covid. Trafiła do izolatki, z której została następnie przetransportowana do szpitala zakaźnego. Personel wykonywał dezynfekcję pomieszczenia, ale w międzyczasie pojawiła się druga pacjentka, która zdradzała objawy bardzo podobne do zakażenia koronawirusem.

Koronawirus na brzeskim SORze?

Ponieważ specjalna izolatka była wyłączona z użytku, druga pacjentka trafiła do pojedynczej, ogólnej sali. Pobrano od niej wymaz i obecnie trwa oczekiwanie na wynik, który najprawdopodobniej znany będzie ok. godziny 22:00.

Ponieważ pacjentka przebywała w części ogólnej SOR, nastąpiła konieczność zamknięcia i dekontaminacji całego oddziału.

Jak przekazał nam dyrektor BCM – Kamil Dybizbański, pacjenci wymagający pomocy, przewożeni są karetkami na inne oddziały ratunkowe w ościennych miastach. Dalszy rozwój sytuacji będzie uzależniony od wyniku badania pacjentki, od której pobrano wymaz. Wyniki będą znane dzisiaj (14.08) ok. godziny 22:00.

Reklama
4488 views