Aktualności
Kultura

Brzeskie Wojaże w Miejskiej Bibliotece Publicznej


Listopad to miesiąc, który kojarzony jest niewątpliwie z obchodami Święta Niepodległości. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Księcia Ludwika I w Brzegu po raz kolejny wychodzą z inicjatywą, by uczcić tę ważną dla Polaków datę. W ramach listopadowego cyklu „Brzeskie wojaże” odbędą się trzy spotkania, których tematyką będzie szeroko pojęty patriotyzm oraz przywiązanie do lokalnej historii. Pierwsze planowanych z wydarzeń to koncert brzeskiego duetu Apasjonata pt.: „...NA POLSKI IMIĘ, NA JEJ CZEŚĆ PODNOSIM CZOŁA DUMNIE...”. Występ odbędzie się 12 listopada o godzinie 18:00 w Bibliotece Centralnej przy ul. Jana Pawła II 5, w trakcie którego przewidziane jest wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Ilość osób, mogących wziąć udział w koncercie będzie ograniczona. Darmowe bilety wstępu dostępne będą od 29 października w Wypożyczalni Centralnej.

Kolejnym punktem listopadowych wydarzeń będą spacery z dr. Romualdem Nowakiem, brzeżaninem, historykiem sztuki, kierownikiem Muzeum „Panorama Racławicka”, autorem licznych publikacji o Brzegu, opracowań, katalogów i artykułów z zakresu sztuki barokowej na Śląsku, publikowanych w kraju i za granicą. Tematem przewodnim cyklu spotkań z dr. Nowakiem będzie „ULICA PIASTOWSKA – REPREZENTACYJNY TRAKT W BRZEGU”. Część pierwsza planowanych spacerów odbędzie się 19 listopada, w godzinach 14:15 - 16:00 i obejmować będzie fragment ulicy Piastowskiej, od willi Gustawa Bilda do willi Hugo Molla. Liczba osób mogących uczestniczyć w spotkaniu jest nieograniczona. Wszystkich chętnych zapraszamy na miejsce startu, przy Przedszkolu Publicznym nr 8, ul. Towarowa 2.

Druga część cyklu obejmie fragment ulicy Piastowskiej od willi Otto Zweza do budynku Gewerbehaus i odbędzie się 26 listopada, w godzinach 14:15 - 16:00. Tym razem miejscem startu będzie restauracja Wozownia przy ul. Piastowskiej 6b. Spacery, które zostały zaplanowane przez brzeskich bibliotekarzy, są kontynuacją spotkań z zeszłorocznego cyklu działań poświęconych popularyzacji naszego miasta – „Alternatywny Brzeg”.

Przypominamy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu nadal funkcjonuje w reżimie sanitarnym, co oznacza, że wszelkie planowane wydarzenia mogą zostać odwołane ze względu na pogorszenie sytuacji epidemiologicznej w regionie. Informacje o ewentualnych zmianach zostaną umieszczone na stronie internetowej biblioteki oraz na jej facebookowym profilu.

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Księcia Ludwika I w Brzegu
ul. Jana Pawła II 5
49-300 Brzeg
tel. 77 416 99 88
e-mail: mbpwypozyczalnia@brzeg.pl

Godziny otwarcia od września do czerwca:
Poniedziałek: 8.00-19.00
Wtorek: 8.00-19.00
Środa: 8.00-19.00
Czwartek: 8.00-19.00
Piątek: 8.00-19.00
Sobota: 8.00-19.00
Niedziela: NIECZYNNE