Aktualności
Kultura

Brzeżanie nie zapomnieli o Niezapominajkach


W miniony weekend w Parku Wolności odbyło się wielkie święto przyrody pn. „Brzeski Dzień Polskiej Niezapominajki 2021 – Piknik Przyjaciół Przyrody” organizowane przez Stowarzyszenie Razem Dla Powiatu Brzeskiego we współpracy z Nadleśnictwem Brzeg, Gminą Brzeg oraz naszą redakcją. 

Promowanie walorów przyrody oraz przypominanie o ochronie środowiska przyświecało brzeskim obchodom Dnia Polskiej Niezapominajki

W ramach wydarzenia „Brzeski Dzień Polskiej Niezapominajki 2021 – Piknik Przyjaciół Przyrody” organizatorzy przygotowali ciekawy blok prelekcji związanych z promowaniem walorów przyrody oraz ochroną środowiska. Mieszkańcy, licznie zebrani na polanie nieopodal leśniczówki, mogli posłuchać interesujących wykładów leśników z Nadleśnictwa Brzeg: Macieja Witki oraz Piotra Kundysa. Przygotowali oni ponadto konkursy dla najmłodszych uczestników z drobnymi upominkami. 

W bloku prelekcji uczestnicy mogli posłuchać także ciekawego wykładu Romana Sachaja z Fundacji „Smoczy Web”, który jest założycielem pasieki w dolinie Śmieszki.

Ostatni wykład był równie interesujący, co poprzednie, a mieszkańcy mogli podczas niego dowiedzieć się od prowadzącej, Joanny Bilowickiej, o cudownych właściwości zdrowotnych różnych ziół, które otaczają nas na co dzień. W tym bloku także nie zabrakło udziału dzieciaków, które przynosiły prowadzącej wyszukane przez siebie na polanie zioła i podawały ich nazwy. 

Wydarzenie uświetniły koncerty muzyczne lokalnych grup: Duetu Apasjonata oraz EtnoGrania, które również tematycznie i nastrojowo nawiązywały do wielkiego, brzeskiego święta przyrody. 

Na zakończenie wszyscy uczestnicy, wraz z organizatorami, posadzili na polanie niezapominajki, jak na święto Polskiej Niezapominajki przystało. 

Jeżeli ktoś z Państwa nie mógł tego dnia być w Parku Wolności, to ma możliwość nadrobienia tej zaległości, oglądając transmisję, jaką z tego wydarzenia przeprowadziła nasza redakcja, a która dostępna jest pod tym linkiem.

A dzięki uprzejmości Grzyby'Z'Nieba możemy także obejrzeć, jak wyglądał Piknik Przyjaciół Przyrody z góry:

Organizatorzy już szykują niespodzianki na przyszły rok i mówią do zobaczenia, dziękując za wsparcie i udział w tegorocznej akcji.