Sport

Brzeżanin idzie w ślady Roberta Lewandowskiego!


Niespełna 19-letni Bartosz Białek, który pochodzi z Brzegu i jest wychowankiem miejscowej Stali, strzela bramki w PKO BP Ekstraklasie grając w barwach Zagłębia Lubin!

Mierzący 191 cm napastnik swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w grupach młodzieżowych brzeskiej Stali, skąd następnie przeniósł swoje talenty do
MKS-u Oława, a w 2014 roku trafił do Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin.

Tam występuje do dziś, teraz strzelając już bramki dla pierwszego zespołu, który zajmuje 11 miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Bartosz zagrał dotychczas, w sezonie 2019/2020, w 17 spotkaniach (14 rozegranych w pełnym wymiarze 90 minut), zdobywając aż 8 goli, do których dołożył ponadto także 2 asysty! To plasuje go na 14 miejscu w tabeli najlepszych strzelców bieżącego sezonu PKO BP Ekstraklasy, ex aequo z… legendą Wisły Kraków – Pawłem Brożkiem!

Warto w tym miejscu wspomnieć, że debiut Bartosza Białka na ekstraklasowej murawie miał miejsce 10 listopada 2019 roku w spotkaniu przeciwko drużynie Raków Częstochowa i był to debiut marzenie, bo brzeski napastnik wpisał się na listę strzelców i asystował przy trafieniu Damjana Bohara.

W tym sezonie brzeżanin zdobywał już bramki przeciwko tak uznanym ekipom jak Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, czy też Górnik Zabrze.

Kolejny mecz ekipa Bartosza Białka rozegra w najbliższą sobotę, 04 lipca o godzinie 15:00, grając z Rakowem Częstochowa na wyjeździe.

Trzymamy kciuki za dalszy tak dobry rozwój kariery brzeskiego piłkarza i po cichu liczymy, że w przyszłości pójdzie on w ślady Roberta Lewandowskiego, czego naturalnie mu życzymy!

756 views