Brzeżanin najmłodszym polskim strzelcem w historii Bundesligi! [video]

Bartosz Białek tworzy historię! Napastnik rodem z Brzegu przypieczętował zwycięstwo swojego VFL Wolfsburg nad Werderem Brema, zdobywając debiutanckiego gola w Bundeslidze i stając się najmłodszym polskim piłkarzem, który tego dokonał! Wilki wygrały to spotkanie 5:3.

Białek najmłodszym polskim strzelcem w historii Bundesligi

Brzeżanin pojawił się na murawie w 81. minucie zastępując Ademira Mehmediego. 14 minut później, w doliczonym czasie gry, Bartosz Białek zdobył debiutanckie trafienie w kontrataku swojej drużyny, pieczętując wygraną VFL Wolfsburg nad Werderem Brema 5:3 i stając się ponadto najmłodszym polskim strzelcem bramki w historii Bundesligi! Białek dokonał tego mając 19 lat i 16 dni, wcześniej najmłodszym zdobywcą gola był Arkadiusz Milik, który w wieku 19 lat, 6 miesięcy i 30 dni zanotował bramkę w meczu przeciwko Borussi Mönchengladbach.

Dzięki tej wygranej Wilki awansowały na piąte miejsce w tabeli.