Aktualności
Sport

Brzeżanin pobije rekord transferowy Ekstraklasy?


19 ligowych spotkań na murawach PKO Ekstraklasy w sezonie 2019/2020, 9 goli i 2 asysty. Taki bilans sprawił, że 19-letnim napastnikiem rodem z Brzegu – Bartoszem Białkiem, który broni barw Zagłębia Lubin, zainteresowali się skauci klubów z Bundesligi i Serie A. Mówi się o rekordowym transferze Ekstraklasy!

Przypomnijmy, że Bartek to wychowanek BTP Stali Brzeg, a do Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin trafił w 2014 roku z MKS-u Oława. Podczas sezonu 2019/2020 zasmakował gry na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce, szybko stając się ważnym ogniwem Miedziowych i sprawdzając się w nowej roli znakomicie, zajmując m.in. 14 miejsce na liście najlepszych strzelców PKO Ekstraklasy. 

Pomimo ukończenia przez Zagłębie Lubin sezonu w lidze dopiero na 11 miejscu taka postawa 191-centymetrowego napastnika nie pozostała bez echa i zaczęli go obserwować skauci zarówno z Bundesligi, jak i Serie A. Włodarze Zagłębia rozważają dwie opcje: sprzedaż Białka za duże pieniądze (mówi się nawet o 8 milionach euro, co byłoby rekordem transferowym Ekstraklasy!) lub przedłużenie jego kontraktu o dwa lata (obecny kończy się 30 czerwca 2023 roku).

Sytuacja jest także na bieżąco analizowana przez menedżerów samego zawodnika. 

Dotychczas najdroższym piłkarzem sprzedanym z Ekstraklasy był Radosław Majecki, za którego AS Monaco zapłaciło Legii Warszawa 7 milionów euro. Dla porównania Robert Lewandowski został wykupiony z Lecha Poznań przez Borussię Dortmund za 4,75 miliona euro. 

Trzymamy kciuki nie tylko za rekordowy transfer brzeżanina, ale przede wszystkim za to, aby dalej tak świetnie się rozwijał i w przyszłości stał się następcą wspomnianego Lewandowskiego! 

Reklama
1290 views