Brzeżanin potrzebował pięciu minut na zdobycie kolejnej bramki w Bundeslidze! [wideo]

Mający wciąż jeszcze zaledwie 19 lat napastnik rodem z Brzegu, Bartosz Białek zaliczył dzisiejszego wieczora prawdziwe wejście smoka w Bundeslidze! Bartek pojawił się na murawie w 60. minucie, a już pięć minut później wpisał się na listę strzelców, wyprowadzając swój VFL Wolfsburg na prowadzenie 1:0, w starciu z FSV Mainz! Dla brzeżanina był to już drugi gol w bieżącym sezonie.

Co ciekawe Białek na strzelenie dwóch bramek w Bundeslidze potrzebował niespełna 160 minut, bo tyle spędził w ośmiu spotkaniach, w których otrzymywał szanse do gry. Biorąc pod uwagę, że spotkanie piłki nożnej trwa 90 minut łatwo obliczyć, że Bartek potrzebował niepełnych dwóch meczów!

Wilki wygrały wtorkowy pojedynek z 17 w tabeli FSV Mainz 2:0, zrównując się dzięki temu punktami z Borussią Dortmund Łukasza Piszczka, która dzisiaj uległa Bayerowi Leverkusen 1:2.

Jednym z bohaterów VFL Wolfsburg bez wątpienia był Bartosz Białek, który zachował zimną krew, kiedy na dogodną sytuację wyprowadził go w 65. minucie, świetnym podaniem, Maximilian Arnold i pewnie wpakował futbolówkę do siatki bezradnego golkipera gospodarzy, Robina Zentnera.