Brzeżanin trafia niczym Ibrahimović w meczu Eliminacji Mistrzostw Europy U-21! [zobacz koniecznie powtórkę]

Niesamowitą bramkę otwarcia w meczu Eliminacji Mistrzostw Europy U-21 Polska – Łotwa zanotował brzeżanin, Bartosz Białek! Brzeski napastnik strzelił gola, którego nie powstydziłby się sam Zlatan Ibrahimović, a Polska pokonała Łotwę 3-1!

Genialna bramka Białka poderwała nawet komentatorów

Trzeba przyznać, że do czasu rewelacyjnego trafienia brzeskiego piłkarza mecz nie układał się po myśli biało-czerwonych, którzy do przerwy bezbramkowo remisowali z Łotyszami.

Tuż po przerwie, w 48. minucie spotkania, piłkę w pole karne dośrodkował Sebastian Kowalczyk, a genialnie do strzału przewrotką złożył się Bartosz Białek. Piłka odbiła się jeszcze od słupka zanim przekroczyła linię bramkową. Tym samym brzeżanin dał Polakom prowadzenie 1-0.

Trafienie Bartka można, a nawet trzeba zobaczyć poniżej:

Tym trafieniem Białek poderwał nie tylko swoich kolegów do szturmu na łotewską bramkę, ale i komentatorów, którzy wprost nie mogli wyjść z podziwu!

Niespełna kwadrans później było już 2-0, po golu zdobytym przez Jakuba Kiwiora i asyście Mateusza Bogusza.

Chwilę po tej bramce szkoleniowiec Polski U-21 – Maciej Stolarczyk, zdecydował się zdjąć z murawy Białka i Kowalczyka, desygnując do gry w ich miejsce Dawida Kurminowskiego oraz Patryka Klimalę, który w 71. minucie wyprowadził Polaków na prowadzenie 3-0.

Ostatecznie Polacy U-21 zwyciężyli 3-1, gdyż honorowe trafienie dla Łotwy zanotował Marko Regza, dzięki czemu najprawdopodobniej uda im się awansować na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy U-21, ponieważ pozostałe wyniki dzisiejszych spotkań ułożyły się po ich myśli i w klasyfikacji zespołów, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach, plasują się w piątce, która jest premiowana awansem!

Ogromne brawa i gratulacje dla Bartosza Białka i całej ekipy biało-czerwonych!