Brzeżanin Wicemistrzem Polski w Koszykówce U17

W miniony weekend, w wielkopolskim Sierakowie koszykarze WKK Wrocław wywalczyli Wicemistrzostwo Polski U17. W szeregach tego zespołu gra brzeżanin Kamil Kubiak, wychowanek Uczniowskiego Klubu Sportowego Piłsudczyk Brzeg. W wielkim finale, który był zarazem starciem derbowym, jego drużyna uległa Nawrotowi Śląsk 64:76.

Bez porażki aż do wielkiego finału

W drodze do wielkiego finału Mistrzostw Polski U17 Kamil Kubiak i jego WKK Wrocław pewnie przebrnęli przez fazę grupową, odnosząc komplet trzech zwycięstw w grupie A. Ekipa brzeskiego koszykarza pokonała kolejno: Gim 92 Grupa Strategia Warszawa 79:64, GAK Gdynia 98:76 oraz Enea Basket Junior Poznań 88:79.

Po fazie grupowej przyszła kolej na półfinał, w którym wrocławskiemu zespołowi przyszło się zmierzyć z gospodarzem turnieju finałowego Mistrzostw Polski U17 – Basketball Club Biofarm Sieraków. Tu również górą byli zawodnicy WKK Wrocław, którzy pokonali lokalną drużynę wynikiem 93:83.

W wielkim finale derby Wrocławia

Mistrzostwa Polski U17 w Koszykówce Mężczyzn zwieńczyły derby Wrocławia, pomiędzy WKK a Nawrotem Śląsk. Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando Śląska, który już po pierwszej kwarcie prowadził 22:11. Do szatni obydwie ekipy schodziły, gdy na tablicy świetlnej w hali im. Niepodległości w Sierakowie widniał wynik 49:25 dla Śląska.

Obserwując to spotkanie, trudno było nie odnieść wrażenia, że szkoleniowiec WKK Wrocław – Michał Rutkowski, zbyt mało rotował składem. Zdecydował się na trzymanie na parkiecie głównie pierwszej piątki, która ewidentnie odczuwała już trudy całego turnieju. W tym samym czasie trener Śląska –  Tomasz Jankowski, korzystał praktycznie z całej dwunastki swoich podopiecznych, co miało wyraźne przełożenie na wynik. Na tak wysokim poziomie trudno jest ugrać całe Mistrzostwa Polski, grając 6-7 zawodnikami.

Po przerwie ten stan nie uległ zmianie i trener WKK z uporem maniaka grał tym samym składem. Efekt nie mógł być inny i to Nawrot Śląsk Wrocław sięgnął po Mistrzostwo Polski U17, pokonując WKK 76:64.

Tym samym brzeżanin – Kamil Kubiak, wraz ze swoją drużyną WKK Wrocław, zakończył tegoroczne zmagania klubowe ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski.

Brzeski koszykarz (na zdjęciach z numerem 3 na koszulce) podczas całego turnieju finałowego spędził na parkiecie nieco ponad 107 minut, notując w tym czasie 32 punkty, 35 zbiórek, 7 bloków, 4 przechwyty, 2 asysty i 5 strat.

Kamilowi gratulujemy i trzymamy kciuki za jego dalsze sukcesy!