Aktualności
Sport

Brzeżanin z Wicemistrzostwem Polski i minimum na IO Tokio w maratonie!


Niebywały sukces osiągnął biegacz LZS KL Kotwica Brzeg – Kamil Karbowiak! Brzeżanin sięgnął po Wicemistrzostwo Polski i osiągnął minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio podczas 47. edycji Mistrzostw Polski w maratonie Dębno 2021.

Historycznie wysoki poziom Mistrzostw Polski

Poziom tegorocznych Mistrzostw Polski w maratonie był najwyższy w historii. Niech świadczy o tym to, że aż pięciu zawodników uzyskało podczas niedzielnego maratonu w Dębnie minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

Dla nas jednak najważniejsze jest to, że wśród nich znalazł się zawodnik LZS KL Kotwica Brzeg – Kamil Karbowiak, który zdobył przy tym Wicemistrzostwo Polski z czasem 2:10:35, przegrywając zaledwie o cztery sekundy tytuł mistrzowski z Arkadiuszem Gardzielewskim z WKS-u Śląsk Wrocław!

Jednak medale i tytuły krajowe, które Polski Związek Lekkoatletyki rozdawał w województwie zachodniopomorskim, miały w niedzielę mniejsze znaczenie, niż wskaźniki na IO w Tokio. World Athletics zamyka okienko kwalifikacyjne 31 maja, a przed tym weekendem jedyną Polką pewną biletu na igrzyska była Karolina Nadolska.

Teraz wspomniane grono poszerzyło się o pięciu panów i trzy panie. Pytanie tylko, kto pojedzie na upragnione Igrzyska Olimpijskie do Tokio? Wszak każdy kraj ma prawo wystawić maksymalnie trzech reprezentantów dla każdej płci.

Miejmy nadzieję, że wśród tych szczęśliwców będzie brzeżanin – Kamil Karbowiak, który naprawdę zapracował sobie na taki sukces. Kamilowi i jego klubowi składamy ogromne gratulacje!

Transmisję z maratonu w Dębnie można obejrzeć pod tym linkiem.