Aktualności
Brzeg

Brzeżanki organizują kolejne protesty przeciwko skandalicznemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego


W poniedziałek, 26 października br. brzeżanki zorganizują kolejne spotkania protestacyjne przeciwko skandalicznemu wyrokowi tzw. Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października stwierdził, że przesłanka do aborcji z powodu poważnych wad płodu jest niekonstytucyjna. Protesty trwają w całej Polsce, a na ulice wychodzą setki tysięcy Polek i Polaków, którzy jednoczą się w walce o prawa kobiet.

„To jest Wojna! Jedziemy na kawę!”

Pierwsze z wydarzeń protestacyjnych w Brzegu odbędzie się w poniedziałek, 26 października br. o godzinie 16:00, a miejscem spotkania będzie parking przy Kauflandzie, skąd następnie uczestniczki i uczestnicy wyruszą na wspólną kawę. Organizatorki wydarzenia pn. „To jest Wojna! Jedziemy na kawę!” zachęcają wszystkie osoby, które zechcą na nie przyjść do przyniesienia ze sobą swoich wydrukowanych lub narysowanych plakatów, haseł, a także parasolek, czy też innych symboli walki o prawa kobiet. 

Jednocześnie przypominają również o bezpiecznych zasadach, czyli m.in. nie gromadzeniu się w grupach powyżej 5 osób, noszeniu maseczek, czy zachowywaniu dystansu społecznego. 

Link do wydarzenia na facebooku: https://fb.me/e/cNJGb2T2M

„Spacer po Brzegu #StrajkKobiet#PiekłoKobiet”

Drugim z poniedziałkowych wydarzeń jest „Spacer po Brzegu #StrajkKobiet#PiekłoKobiet”, które rozpocznie się o godzinie 19:00 pod Ratuszem Miejskim. Następnie uczestniczki i uczestnicy spotkania rozpoczną spacer w legalnych 5-osobowych grupach w proteście przeciwko skandalicznemu wyrokowi tzw. Trybunału Konstytucyjnego, który uznał przesłankę do aborcji z powodu wad płodu za niekonstytucyjną. Brzeżanki chcą w ten sposób solidaryzować się z kobietami w całej Polsce.

Link do wydarzenia na facebooku: https://fb.me/e/3Og1NTsuX

Warto, aby Brzeg stanął na wysokości zadania, podobnie jak inne miasta i miasteczka w Polsce, gdzie łącznie w protestach wyszło na ulice setki tysięcy Polek i Polaków. Mamy nadzieję, że brzeżanki zostaną, ponownie, wsparte męskim gronem, wspólnie jednocząc się w walce o #PrawaKobiet.

Reklama
759 views