Aktualności

Ciekawe lekcje w Centrum Ekokultura w Krzyżowicach


Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Słowackiego w Łosiowie uczestniczyli w niecodziennych zajęciach edukacyjno-ekologicznych. Warsztaty realizowane były przez Stowarzyszenie Brzesko-Oławska Wieś Historyczna w ramach projektu o współpracy, realizowanego z Lokalną Grupą Działania Dobra Widawa pn. „Kultura bez granic".

Młodzież z klasy VI uczestniczyła w zajęciach „Obieg wody w przyrodzie”, prowadzonych przez Tomasza Fronckiewicza, brzeskiego fotografa, projektanta, plastyka oraz miłośnika przyrody i spraw ekologii. Po przeprowadzonej prelekcji każdy z uczestników wykonał swój własny „Park w słoiku”.

Uczniowie z klasy III uczestniczyli w zajęciach „Czy pszczoły gryzą?”, prowadzonych przez pszczelarza Romana Sachaja. Młodzież po zajęciach zajadała się pysznymi bułeczkami z miodem.

24 listopada w Centrum EKOKULTURA w Krzyżowicach królowały świąteczne pierogi. Warsztaty skierowane były do uczniów z klasy IV, a przeprowadziły je Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chruścinie – Anna Zazula i Joanna Rak. Natomiast uczniowie z klasy I, II i V uczestniczyli w zajęciach z odnawialnych źródeł energii, które prowadziła Danuta Łukasińska, prezes Fundacji „Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości”. Prowadząca zajęcia przekazała młodzieży wiedzę na temat m.in.:

- prawidłowego gospodarowania odpadami,

- zagrożeń dla środowiska wynikających z nieodpowiedzialnej działalności człowieka.

Uczniowie z klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli także w zajęciach tanecznych prowadzonych przez Paulinę Rutowicz z Akademii Tańca w Brzegu.

Wszystkim prowadzącym bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia.