Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Cmentarze w Brzegu zamknięte dla odwiedzających


Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 07.03.2008 § 3 „Cmentarze projektuje się i utrzymuje jako tereny parkowe” Wstęp na teren cmentarza wzbroniony! – taka informacja pojawiła się dzisiaj na każdej z tablic informacyjnych znajdujących się przy bramach wejściowych cmentarza komunalnego w Brzegu.

Od 1 kwietnia do odwołania obowiązuje w Polsce zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich. Jak wynika z powyższego rozporządzenia, cmentarze zostały zakwalifikowane jako parki i z tego powodu wprowadzono zakaz wstępu dla odwiedzający.

Skontaktowaliśmy się telefonicznie z biurem cmentarza, gdzie uzyskaliśmy potwierdzenie tej informacji. Poinformowano nas również, że zakaz ten nie dotyczy pogrzebów, w których zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia, będzie mogło uczestniczyć do 5 osób.

Swojego zaskoczenia tą decyzją nie ukrywali właściciele przycmentarnych kwiaciarnii, którzy nie otrzymali wcześniej żadnej informacji o takim zakazie. Część z nich, w związku z nadchodzącymi świętami, znacznie zatowarowała swoje sklepy.

3434 views