Aktualności
Zdrowie

Co nam dał rok 2020, a czego oczekujemy od 2021 roku?


Minął kolejny rok działalności Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koła nr 2 Brzeg.  Rok jedyny w swoim rodzaju, ze względu na sytuację epidemiologiczną trudny emocjonalnie, wymagający od nas wszystkich  poświęceń, zmiany trybu życia, izolacji społecznej. Pomimo  niesprzyjających  warunków obfitował jednak w mnóstwo spotkań organizowanych z zachowaniem reżimu sanitarnego. Odbiorcami proponowanych spotkań i wydarzeń byli mieszkańcy Gminy i Powiatu Brzeg.

Zrealizowaliśmy trzy projekty współfinansowane przez Powiat Brzeg oraz Gminę Brzeg: „Muzykogranie – branie i – dawanie”, „Seniorzy z wigorem”, „Uwalniamy hormony szczęścia”. Mieliśmy przyjemność zabrać naszych uczestników w podróż muzyczną po najpiękniejszych obszarach muzycznych minionych i współczesnych lat. Zorganizowaliśmy szereg podwieczorków muzycznych, biesiad oraz pikników. Zadbaliśmy nie tylko o ducha, ale również o ciało. Gościliśmy członków i sympatyków PSD koła nr 2 Brzeg na wielu spotkaniach mających na celu poprawę kondycji fizycznej: ćwiczenia ogólnousprawniające, zabawy rekreacyjne, nordic-walking. Odbyliśmy dwie wycieczki do pięknie położonego i słynącego z wielu walorów estetycznych ogrodu Arboretum w Wojsławicach.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i zainteresowaniu uprawianiem aktywności fizycznej w Brzegu organizujemy przez cały rok niezmiennie w środy treningi Nordic-Walking, które odbywają się w Parku Wolności.

Wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez Samorząd Województwa Opolskiego dotyczącym wsparcia instytucjonalnego i infrastrukturalnego instytucji organizacji pozarządowych. Otrzymaliśmy 7 tysięcy złotych na wyposażenie. 

Zakupiliśmy sprzęt niezbędny do prowadzenia działań związanych z wykonywaniem czynności biurowo-administracyjnych oraz statutowych działań na rzecz diabetyków i sympatyków stowarzyszenia.

Co nam dał rok 2020?

Wiele satysfakcji. Poczucie, że jesteśmy potrzebni, że razem tworzymy świetną, wspierającą siebie nawzajem społeczność. Społeczność ludzi życzliwych, skoncentrowanych na drugiego człowieka, pełnych optymizmu i wiary w lepsze jutro.

Czego oczekujemy od 2021 roku?

Przede wszystkim stabilnej sytuacji epidemiologicznej, dzięki której będziemy mogli wyjść ze swoimi działaniami do członków i sympatyków stowarzyszenia. Jesteśmy otwarci na współpracę z organizacjami pozarządowymi  Powiatu Brzeg.

Co planujemy w nadchodzącym roku?

Planujemy spotkania edukacyjne i profilaktyczne, zajęcia fizyczne, spotkania rozwijające nasze hobby, zajęcia rekreacyjne, spotkania towarzyskie oraz spotkania z ciekawymi osobami.

Czego życzymy na nadchodzący 2021 rok?

Życzymy wszystkim mieszkańcom Powiatu Brzeskiego zdrowia, pogody ducha, poczucia normalności i przewidywalności. Wiary w drugiego człowieka. Wielu spotkań w gronie osób wzajemnie się wspierających.

Dziękujemy za liczne uczestnictwo w naszych wydarzeniach i serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania.

                                                                            Zarząd PSD Koła nr 2 Brzeg

                                                                                      Grażyna Garbe

                                                                                    Renata Listowska

                                                                                    Agnieszka Bucma

Reklama
237 views