Aktualności
Brzeg
Kultura

Coco Dance Center z Brzegu zakończyło warsztaty Równik. Powstaje film krótkometrażowy


Wakacje można spędzać na wiele sposobów, ale ekipa Coco Dance Center wpadła na pomysł, żeby przeprowadzić dwutygodniowe warsztaty Równik. 

Ich uczestnicy mogli zdobywać i poszerzać wiedzę i umiejętności z zakresu tańca, choreografii, emisji głosu, scenografii. Z drugiej strony, niezmiernie ważnym elementem była edukacja społeczna. Równość, szacunek dla odmienności, poglądów – to były główne hasła, przyświecające organizatorom i w tym duchu były organizowane zajęcia. 

– Jest to projekt Równik, który w swoim zamierzeniu ma akcję społeczną, uświadamiającą dzieciakom i młodzieży równość między ludźmi – mów Andrzej Rolski z Coco Dance Center.

Po dwutygodniowych warsztatach przyszedł czas na podsumowanie. Organizatorzy zaplanowali, że powstanie krótkometrażowy film z udziałem wszystkich uczestników. 

Plan zdjęciowy podzielono na trzy dni. Film kręcono w trzech lokalizacjach – Skarbimierz, Park Wolności i Babi Loch. My towarzyszyliśmy ekipie i uczestnikom w ostatnim dniu i podglądaliśmy, jak realizowano ostatni dzień zdjęć, zorganizowany na Babim Lochu.

– Film jest podsumowaniem dwóch tygodni pracy na warsztatach organizowanych przez Coco Dance Center. Realizatorem filmu jest Eldon Studio. Autorem scenariusza jest Dariusz Mrowiec. Przez trzy dni byliśmy w plenerach. Będzie to film krótkometrażowy. Kręcony profesjonalnie. Dzieci po raz pierwszy są na takim planie. Dzieci mogą teraz spożytkować umiejętności nabyte na warsztatatach – powiedział nam Andrzej Rolski z Coco Dance Center.

Ujęcia z kamer, drona i zdjęcia na plaży i w wodzie. Dzieci i młodzież zadowolone i uśmiechnięte. Wszyscy zmęczeni, ale dumnie ze swego dzieła.

– Powstaje 15-minutowy film krótkometrażowy. Byliśmy na Skarbimierzu w byłym hangarze lotniczym, na polanie w Parku Wolności i tu na Babim Lochu. Dzisiaj chyba najciekawiej, bo wchodzimy do wody, Mamy zabezpieczenie od WOPR, za co bardzo serdecznie dziękuję – powiedział Andrzej Rolski 

Premiera filmu we wrześniu. Będziemy informowali naszych czytelników, kiedy będzie dostępny.

Reklama
824 views