Aktualności
Brzeg

Czwórka nieletnich zdewastowała nowe boisko przy PSP nr 1 w Brzegu!


Świeżo wyremontowane boisko Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzegu przy ul. Chrobrego 13 jeszcze oficjalnie nie otwarte, a już zdewastowane i to przez czwórkę nieletnich w wieku od 10 do 13 lat! Sprawcy zostali złapani dzięki zamontowanemu na boisku monitoringowi, a sprawa trafi teraz do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Zachowanie nieletnich było skandaliczne

Na zabezpieczonym nagraniu z monitoringu widać zdemoralizowane zachowanie nieletnich, którzy uszkodzili m.in. ogrodzenie od placu zabaw, osłony na ogrodzeniach od boiska, ukradli osłonę zabezpieczającą słup boiska do koszykówki oraz siedziska z huśtawki równoważnej. Ponadto zjeżdżali na hulajnodze ze ślizgawki na placu zabaw. Wcześniej wykopali dziurę pod ogrodzeniem boiska od strony Parku Centralnego, przez którą uciekli. Na obiekcie działał już jednak monitoring, dzięki któremu udało się odnaleźć młodocianych sprawców.

Teraz sprawa trafi do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, a do odpowiedzialności za wyrządzone szkody zostaną pociągnięci nie tylko nieletni, ale również ich rodzice.

Niech to będzie przestrogą dla kolejnych osób, które zdecydują się na akty wandalizmu.

Reklama
2710 views