Aktualności
Brzeg

Czy wyremontowaną ulica Chrobrego pojedziemy jeszcze na tych wakacjach? Wszystko na to wskazuje


W mediach społecznościowych Powiatu Brzeskiego pojawiła się dziś informacja, że modernizacja jednej z głównych arterii miasta dobiega końca.

– Jak informuje inspektor nadzoru, za 3-4 tygodnie zakończy się  przebudowa drugiego odcinka Chrobrego. Dzięki korzystnej aurze i sprawnej pracy, drogę będzie można oddać do użytku szybciej niż planowano. W tej chwili trwa brukowanie nawierzchni w okolicach skrzyżowania z Placem Bramy Wrocławskiej. Ostatnim etapem będzie oznakowanie poziome oraz pionowe – czytamy na oficjalnym fanpejdżu Starostwa Powiatowego w Brzegu.

Niewykluczone, że w połowie sierpnia droga zostanie oddana do użytku.

Przypomnijmy, drugi etap przebudowy ulicy Chrobrego rozpoczął się jeszcze w ubiegłym roku. Na odcinku od skrzyżowania z DK39 do Placu Bramy Odrzańskiej przebrukowano nawierzchnię, powstały nowe chodniki oraz zatoki parkingowe. Wzdłuż ulicy postawiono również energooszczędne, stylizowane lampy. Inwestycja możliwa była dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych. Pomaga także Miasto Brzeg.

Dodajmy, że w ubiegłym roku do użytku oddano także odcinek Chrobrego, od Piastowskiej do skrzyżowania obok sądu. W planach Powiatu Brzegu jest dalsza kontynuacja tego ciągu komunikacyjnego. W przyszłym roku może zostać zlecone zaprojektowanie przebudowy ulicy Wrocławskiej.

465 views