Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Czy zdamy egzamin z koronawirusa?


Nasze obserwacje, które prowadzimy od czasu ogłoszenia przez Rząd stanu zagrożenia, upoważniają do twierdzenia, że w większości zachowujemy się odpowiedzialnie. Najprawdopodobniej odpowiedzialność ta będzie rosła wprost proporcjonalnie do ilości potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem w naszym województwie i kraju.

Na ulicach Brzegu w sobotę można było spotkać niewielu przechodniów. Zdjęcia brzeskich ulic, które zamieszczamy w tym materiale zrobione zostały w sobotę (14.03) około godziny 16. Zwykle są to jedne z najbardziej uczęszczanych miejsc w naszym mieście. Jak widać, tym razem było inaczej. Nie przestrzegamy jednak zasad higieny podczas robienia zakupów. Duża ilość kupujących, którzy zaopatrują się „na zapas” zwiększa czas pobytu w sklepie, wydłuża niepotrzebnie kolejki, stwarzając dodatkowe zagrożenie.

Dzisiaj (niedziela) odwiedziliśmy brzeskie kościoły. W porannych nabożeństwach w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego uczestniczyło tylko ok. 25 do 30 wiernych, którzy zajmując miejsca w ławach zachowywali między sobą zalecaną, bezpieczną odległość. Podobnie było w Kościele Miłosierdzia Bożego. Na nabożeństwo o godzinie 7.30 wpuszczono 50 osób. Kilku wiernych uczestniczyło we mszy stojąc na zewnątrz kościoła.  O godzinie 10.15 na liturgię przyszły 32 osoby. Podobnie było w parafii Św. Mikołaja. We wszystkich kościołach w całej Polsce w nabożeństwach może jednorazowo uczestniczyć tylko 50 osób.

Jeśli możemy zachowywać się odpowiedzialnie podczas obrzędów religijnych to powinniśmy podobnie postępować w życiu codziennym. Róbmy to dla dobra naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Krzysztof Rachwalski

1603 views