Aktualności

Czy Zielonka zacznie zarabiać? Burmistrz Wrębiak widzi tam za kilka lat San Francisco


Wczoraj (7.06) na terenach inwestycyjnych pod Brzegiem, zwanych popularnie Zielonką, odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział minister Marcin Ociepa, wiceprezes WSSE „INVEST-PARK", Paweł Kurtasz, burmistrz Jerzy Wrębiak i zastępca burmistrza Tomasz Witkowski. Celem spotkania była prezentacja bieżących dokonań na tym obszarze. 

Burmistrz Jerzy Wrębiak wypowiadał się bardzo optymistycznie o tym, co ma się dziać w najbliższych latach na „Zielonce”. Wspominał o inwestycjach, miejscach pracy, a także możliwości powstania tam mieszkań. Nie zabrakło podziękowań dla ministra Ociepy, jak również optymistycznego nawiązania do tekstu piosenki Golców – o klepisku i San Francisco. 

Minister Ociepa chwalił naszych samorządowców i obecnego na spotkaniu wiceprezesa WSSE „INVEST-PARK", Pawła Kurtasza za zaangażowanie w odważne projekty i chęć współpracy. Zapewnił także, że osobiście będzie interesował się rozwojem strefy ekonomicznej i jej stopniowym zagospodarowywaniem. Minister zachęcał też młodych ludzi, żeby zostali w Brzegu i zakładali tu rodziny, gdyż region ma się rozwijać. 

Z kolei wiceprezes WSSE „INVEST-PARK", Paweł Kurtasz zaprezentował plan zagospodarowania „Zielonki”. Na tę chwilę ma tam powstać hala wznoszona przez WSSE „INVEST-PARK", która zostanie wynajęta chętnym do prowadzenia tam biznesu oraz centrum logistyczne Dino. Ze słów przedstawiciela „INVEST-PARK" wynikało, że budowa obu obiektów ma szanse zakończyć się w 2023 roku.