Aktualności
Kultura

Czytelnia Prasy w Miejskiej Bibliotecie Publicznej w Brzegu


Sentyment do słowa drukowanego, przyjmowanie informacji z kraju i ze świata na własnych warunkach, niekoniecznie dostarczanych w ekspresowym internetowym tempie i za pośrednictwem internetowych portali informacyjnych, preferowanie formuły papierowej – oto, co charakteryzuje wielu naszych stałych czytelników. To głównie dla nich, ale nie tylko dla nich, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Księcia Ludwika I działa Czytelnia Prasy. Przypominamy, że mieści się ona na pierwszym piętrze w gmachu głównym Biblioteki Centralnej przy ulicy Jana Pawła II 5. Nastrojowe oświetlenie, okno z widokiem na świątecznie oświetlony balkon, bujane fotele, spokój – oto atuty tego miejsca. Miła atmosfera, klimatyzowane wnętrza, spokojny wystrój czytelni sprawia, że można korzystać z prasy w sposób komfortowy nie tylko w celach edukacyjnych i poznawczych, ale także dla relaksu.

Można się tu wyciszyć i zrelaksować czytając popularne tygodniki, uzupełnić wiedzę o aktualne wydarzenia z kraju i ze świata, zagłębić się w lekturę artykułów  z czasopism popularnonaukowych i fachowych, skorzystać z popularnych porad, przeczytać wywiad z ciekawą osobą, poobcować z dziennikarstwem publicystycznym. W miarę możliwości biblioteka stara się wzbogacać swoją ofertę o tytuły zgodnie z zapotrzebowaniem Czytelników. W skład gromadzonych przez bibliotekę gazet i czasopism wchodzą następujące tytuły:

Angora, Charaktery, Cogito, Digital Camera Polska, Działkowiec, Fakt, Gazeta Brzeska, Gazeta Wyborcza, Głos Powiatu, Komputer Świat, National Geographic Polska, Newsweek, Nowa Trybuna Opolska , Panorama Powiatu Brzeskiego, Poznaj Swój Kraj, Przyjaciółka, Teraz Rock, Viva.

Przypominamy, że prasa udostępniana jest na miejscu, nieodpłatnie. Jednocześnie informujemy, że wszystkie roczniki prasy lokalnej (Głos Powiaty, Panorama Powiatu, Gazeta Brzeska) są na bieżąco archiwizowane elektronicznie, co pozwala na zachowanie kompletu ich zawartości w przypadku zniszczenia lub zaginięcia formy papierowej. Podczas odwiedzin pamiętajmy jednak o trwającej nadal powinności  zachowania zasad bezpieczeństwa związanych z wciąż trwającą pandemią COVID-19, czyli o konieczności stosowania maseczek ochronnych na terenie biblioteki, dezynfekcji dłoni oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu.

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Księcia Ludwika I w Brzegu
ul. Jana Pawła II 5
49-300 Brzeg
tel. 77 416 99 88
e-mail: mbpwypozyczalnia@brzeg.pl

Godziny otwarcia od września do czerwca:
Poniedziałek, 8.00-19.00
Wtorek, 8.00-19.00
Środa, 8.00-19.00
Czwartek, 8.00-19.00
Piątek - 8.00-19.00
Sobota, 8.00-14.00
Niedziela, NIECZYNNE