Aktualności
Kultura

Damian Lis w wielkim finale „Szansy na sukces”


Brzeżanin zwyciężył odcinek, którego gościem był chór Sound’n’Grace, wykonując piosenkę „Nic do stracenia” i zapewniając sobie awans do wielkiego finału programu „Szansa na sukces”.

Damian Lis stanie przed szansą udziału na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

Niespełna 20-letni brzeżanin, Damian Lis, zwyciężając odcinek, którego gościem był chór Sound’n’Grace, wywalczył awans do wielkiego finału „Szansy na sukces”. Jeżeli w nim wygra, to zapewni sobie możliwość zaprezentowania się podczas 58. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w opolskich „Debiutach” i walkę o statuetkę im. Anny Jantar. Na zakończenie wspomnianego odcinka Damian, zgodnie z formułą programu, zaśpiewał wspólnie z chórem Sound’n’Grace piosenkę „Nic do stracenia”, która zapewniła mu wygraną.

Damian Lis swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczął w wieku 12 lat, śpiewając piosenkę w języku żydowskim podczas spektaklu o Januszu Korczaku w Brzeskim Centrum Kultury. Artystę do dzisiaj możemy podziwiać na deskach BCK, gdzie m.in. śpiewa w grupie Antytemat Productions, prowadzonej przez Joannę Bilowicką. 

Odcinek z udziałem Damiana można obejrzeć pod tym linkiem.

Redakcja Głosu Powiatu 24 pragnie przekazać brzeskiemu artyście ogromne gratulacje!  Będziemy trzymać kciuki podczas wielkiego finału programu „Szansa na sukces”. Wierzymy, że zobaczymy Damiana podczas 58. KFPP w Opolu!