Aktualności
Kultura

Damian Lis wygrywa w „Szansie na Sukces”: brzeżanin powalczy o Debiuty w Opolu.


W programie „Szansa na sukces. Opole 2021" śpiewających uczestników oceniali członkowie grupy Sound'n'Grace. Po przesłuchaniu wszystkich okazało się, że najlepszy był Damian Lis z Brzegu, absolwent szkoły branżowej Zespołu Szkół Budowlanych. W programie zaśpiewał przebój „Nic do stracenia", który w oryginale wykonywany był przez Mroza i  Sound'n'Grace. 

Ostatnio wziąłem udział w „Szansie na sukces”, gdzie udało się mnie zwyciężyć odcinek, tym samym zakwalifikowała się do finału, a to pozwoli mi powalczyć o Debiuty 2021 w Opolu. Przesłuchanie do programu odbywało się on-line, wykonałem dwie polskie piosenki, następnym etapem był występ w telewizji. Bardzo cieszę się, że wygrałem i ludzie widzą we mnie potencjał – zdradza Damian Lis.

Damian Lis to nasza duma, to nasz człowiek! Wprawdzie zakończył już edukację w naszej placówce, ale to tutaj kształcił się w szkole branżowej I stopnia w zawodzie fryzjer. Dał nam się zapamiętać, jako młody zdolny i wszechstronny człowiek, który ma osiągnięcia nie tylko w śpiewie, ale również jako świetny fryzjer. Na wielu konkursach i olimpiadach fryzjerskich zdobywał laury. Śledzimy jego karierę i jesteśmy z niego dumni – dodała Renata Jabłońska-Denes, dyrektor ZSB w Brzegu.

Więcej o Damianie Lisie i jego przygodzie z muzyką dowiedzieć się będzie można z wywiadu, który już wkrótce pojawi się w gazecie i na portalu „Głos Powiatu”.