Ekstraklasa futsal
Sport

Debiut Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg w Ekstraklasie już w sobotę


Już jutro (12.09.2020) o 19:00 pierwszy mecz Fit-Morning Gredaru Brzeg w Futsal Ekstraklasie. Wprawdzie liga ruszyła przed tygodniem, jednak brzeżanie w 1. kolejce pauzowali i swoje zmagania rozpoczną w ten weekend.

Na sam początek wielka gratka dla kibiców, gdyż podopieczni Jarosława Patałucha (i sam trener) zadebiutują wielkimi derbami z KS ACANA ORZEŁ FUTSAL JELCZ-LASKOWICE.

Mecz przepełniony będzie „smaczkami”, co jeszcze bardziej podgrzeje atmosferę na parkiecie. Nasz trener pierwsze swoje futsalowe kroki stawiał właśnie w Laskowicach. Któż by wtedy pomyślał, że po kilku latach będzie mierzył się z Chusem Lopezem na poziomie Ekstraklasy.

Zarówno w barwach brzeskiej drużyny, jak i w Orle, gra sporo zawodników, którzy reprezentowali już obydwa kluby (tak naprawdę większość zawodników, którzy wybiegną jutro na parkiet). Nasz wychowanek Kacper Kędra już od dwóch sezonów skrada serca kibiców w pomarańczowych barwach, a jeszcze nie tak dawno przy ul. Oławskiej mogliśmy oglądać Damiana Makowskiego czy Kacpra Golińskiego.

Jutro w czerwonej koszulce z herbem Brzegu na parkiet wyjdą za to zawodnicy, którzy najwyższą klasę rozgrywkową w Jelczu wywalczyli – m.in. „Pepo”, Witek, Synowiec, Rojek, Kucharski, Matejko czy nasz nowy „stranieri” Brazylijczyk Victor Andrade, który w barwach Orła czarował zarówno w I Lidze, jak i Ekstraklasie.

Mecz obejrzą państwo na antenie TVP 3 Opole (transmisja od 18:55), na VOD TVP Sport w internecie, w aplikacji mobilnej TVP Sport i na TVcom.pl.

Reklama
248 views