Derby w Skorogoszczy zakończone wysoką przegraną gospodarzy

W sobotę (25 września) na boisku w Skorogoszczy odbyły się piłkarskie derby powiatu brzeskiego. Mecz został rozegrany w ramach 9. kolejki IV ligi pomiędzy zespołami LZS Skorogoszcz i LZS Starowice Dolne.

W pierwszej połowie spotkania gospodarze bronili się zaciekle, widać jednak było wyraźną przewagę Starowiczan. Goście przeprowadzili więcej akcji, ale żadna z nich nie przyniosła bramki. Pierwsze 45 minut zakończyło się remisem 0:0.

Wynik mógł być zupełnie inny, gdyby nie dobra postawa Dawida Lacha, który kilkukrotnie ratował ekipę ze Skorogoszczy przed utratą gola.

W 52. minucie był już jednak bezradny. Jakub Horański silnym uderzeniem z bliskiej odległości posłał piłkę tuż pod poprzeczką i Starowice prowadziły 0:1. Na 0:2 podwyższył Kajque dos Santos, a w 75. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Horański.

Było już właściwie po meczu, ale Starowice nie zamierzały zwalniać tempa. W 85. minucie Maciej Raś silnym uderzeniem z 16 metrów posłał piłkę w kierunku bramki strzeżonej przez Lacha. Ten zdołał ją odbić, ale futbolówka odbiła się od Michała Koca i wpadła do siatki.

Trzy minuty później było już 0:5. Rzut karny wykorzystał Tomasz Rak. Tym razem instynkt zawiódł Lacha, który ruszył w przeciwnym kierunku niż piłka.

Honorowe trafienie dla Skorogoszczy zaliczył Jarosław Witkowski w ostatniej minucie meczu. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną drużyny ze Starowic 1:5.

Nie była to jednak duża niespodzianka, bo obie ekipy dzieli w tabeli spora liczba punktów.

LZS Skorogoszcz – LZS Starowice Dolne 1-5 (0-0)

Bramki: 52’ Jakub Horański, 69’ Augusto Kajque dos Santos, 75’ Jakub Horański, 85’ Michał Koc, 88’ Tomasz Rak, 90’ Jarosław Witkowski.

Skorogoszcz: Lach – K. Tramsz, Wodniok, Stupak, Grabas, Chruściel, Witkowski (90+1’ Półtorak), Ogórek, Kozłowski (73’ Suchan), Rożnowicz (73’ Chorążeczewski), Aniszewski. Trener: Marcin Feć.

Starowice: Fesser – Rakowski (78’ K. Raś),Grądowski, M. Raś (84’ Jorge Filipe Da Silva Gomes), Pietrakowski, Ściański, Horański, Raul Almeida Da Silva (46’ Kowalczyk), Pawlus, Koc (84’ Rak), Dłutowski (60’ Kajque dos Santos). Trener: Jakub Reil.

Żółte kartki:  Pawlus, Witkowski, Pietrakowski, Grabas.

Sędziował: Dawid Tkacz.