Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Do szpitala tak łatwo nie wejdziesz. Namiot „śluza” od jutra przed BCM


Pomiar temperatury oraz wywiad epidemiologiczny – tak od jutra (01.04) będzie wyglądało wejście do Brzeskiego Centrum Medycznego. W ten sposób szpital chce się chronić przed SARS-CoV-2. Specjalistyczny namiot „śluza” ograniczy dostęp do lecznicy i zminimalizuje ryzyko zakażenia nowym patogenem.

Ograniczenia dotyczą wszystkich, bez wyjątku – tłumaczy portalowi Głos Powiatu 24 Kamil Dybizbański, dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego. – Badaniu poddani zostaną pacjenci, jak również nasz personel i pracownicy administracji. Musimy to zrobić, bo chcemy uchronić naszych chorym przed zakażeniem koronawirusem. Wielu pacjentów ma tzw. choroby współistniejące, oni są najbardziej narażeni na utratę zdrowia lub życia. Stąd takie działania z naszej strony.

Pracownicy medyczni od dłuższego czasu  narzekają na nieposłusznych pacjentów. Kilkukrotnie osoby z objawami COVID-19 przychodziły bezpośrednio na SOR, zamiast powiadomić sanepid. Oddział ratunkowy był już dezynfekowany kilka razy, a to powoduje dodatkowe koszty dla szpitala.

I ta „śluza” ma takie osoby powstrzymać. W namiocie pracować będą zespoły składające się z medyków oraz żołnierzy WOT. Terytorialsi będą nam pomagać w tym trudnym momencie. Dzięki takim działaniom jesteśmy w stanie wyłapać osoby z podejrzeniem koronawirusa, a także uchronić naszych pacjentów oraz personel – dodaje na koniec Dybizbański.

Starosta brzeski Jacek Monkiewicz podkreśla, że takie działania mogą przynieść wiele dobrego.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że taki namiot z medykami i żołnierzami, ze wszystkimi środkami ochrony osobistej może odstraszać, ale takie działania są konieczne. W wielu miejscach w kraju takie „śluzy” funkcjonują od dłuższego czasu. Chcemy postępować podobnie.

Namiot jeszcze dziś ma zostać rozłożony przez strażaków. Od jutra do odwołania szpital ograniczy wejścia do budynków lecznicy przy ulicy Mossora.

1794 views