Aktualności

Doposażenie pokoi, rozwój wiedzy i pasji wychowanków: ruszyła zbiórka na rzecz Domu Dziecka w Strzegowie


Dom Dziecka w Strzegowie (gm. Grodków), podobnie jak inne placówki z terenu naszego powiatu, przeszedł w ostatnim czasie modernizację. Odnowione zostały pokoje wychowanków i inne pomieszczenia. Było to możliwe dzięki Powiatowi Brzeskiemu. Domy Dziecka przeszły też niedawno reformę organizacyjną, o której pisaliśmy w jednym z naszych artykułów

Remont bardzo pomógł placówce w Strzegowie, ale potrzeby wciąż są duże. Z tego powodu zorganizowana została zbiórka pieniędzy, które przeznaczone zostaną na doposażenie pokoi, zakup odzieży dla wychowanków, organizację ich czasu wolnego oraz rozwój zainteresowań.

Staramy się ciągle, w miarę możliwości, doposażać nasz dom. Obecnie na sercu leży mi urządzenie mieszkania chronionego. W szczególności doposażenie kuchni, bo niezbędne meble i sprzęty to duży koszt. Mieszkanie będzie przeznaczone dla dzieci, które opuszczają dom dziecka i nie mają szans na uzyskanie mieszkania z zasobów komunalnych. Oni muszą gdzieś mieszkać, bo do swoich rodzinnych domów często nie mają możliwości powrotu – mówi Krystyna Hołoszkiewicz, dyrektor Domu Dziecka w Strzegowie

Mieszkanie chronione

Pracownicy Domu Dziecka w Strzegowie starają się przede wszystkim, aby ich podopieczni byli zadowoleni z miejsca, które na co dzień zamieszkują. Najmniejsze drobiazgi potrafią wywołać uśmiech na twarzach dzieci.

Nowa piłka, nowa czapeczka, nowe buty – to sprawia im radość. Dla nas liczą się potrzeby dzieci. Na to wszystko potrzebne są środki. Rzeczy pierwszej potrzeby to: lekarstwa, lepsze kosmetyki, elementy garderoby (kapcie, obuwie, skarpety). Jeżeli ktoś chce nam pomóc, to wystarczy drobny datek na specjalny numer konta. Wszystkie decyzje dotyczące zakupów podejmujemy wspólnie z wychowawcami i pracownikami – dodaje dyrektor.

Dom Dziecka w Strzegowie

Darowizny można wpłacać na numer konta 71 8870 0005 2001 0031 0255 0002, Bank Spółdzielczy Grodków-Łosiów. Dom Dziecka, jako placówka państwowa, nie posiada numeru Krajowego Rejestru Sądowego, dzięki któremu możliwe byłoby przekazanie na jego rzecz jednego procentu z podatków.

Do zbiórki na swoim profilu w mediach społecznościowych zachęca również Maciej Mischok – zeszłoroczny laureat plebiscytu Nowej Trybuny Opolskiej w kategorii „Osobowość roku” (tytuł ten otrzymał za działania prospołeczne w Kopicach). W tym roku jest on również nominowany, ale tym razem w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. 

(...) W tym roku chciałbym, abyście, zamiast głosować na moją osobę, przekazali środki na Dom Dziecka w Strzegowie pod Grodkowem. Wasze wsparcie przyda się dzieciom, które potrzebują naszej pomocy. Wasza pomoc będzie również uhonorowaniem charytatywnej działalności hrabiny Joanny Schaffgotsch, dla której los dzieci nigdy nie był obojętny, a idea wspierania ubogich i biednych była niezwykle ważna. Proszę o wsparcie i za każdą jego formę dziękuję pisze na swoim profilu Mischok.

Dom Dziecka w Strzegowie powstał w 1975 roku. W budynku wybudowanym w 1855 roku pierwotnie mieściła się szkoła. Obecnie w strzegowskiej placówce przebywa 24 wychowanków w różnym wieku i z różnymi potrzebami. Podobnie jak wszystkie inne dzieci czekają oni na koniec epidemii, powrót do szkół i kontakt ze swoimi przyjaciółmi i kolegami.

Serdecznie zachęcamy do wspierania Domu Dziecka w Strzegowie. Pomóżmy stworzyć jego podopiecznym dobre warunki do rozwijania ich wiedzy i pasji.