Aktualności
Sport
Stal Brzeg

Duży sukces juniorów Stali Brzeg


Sobota była szczęśliwym dniem dla drużyny juniorów piłkarskiej Stali Brzeg. Brzeski zespół dzięki remisowi 1:1 ze Startem Namysłów zapewnił sobie awans do Makroregionalnej Ligi Juniorów!

Mecz w Namysłowie był spotkaniem, które miało zdecydować o awansie brzeskiej drużyny. Do sukcesu potrzebne były trzy punkty, ale tego celu nie udało się zrealizować. Grę utrudniały ciężkie warunki, tj. bardzo mokre boisko i kałuże w niektórych miejscach. Remis 1:1 i punkt koniec końców okazały się szczęśliwe, gdyż dzięki remisowi w starciu Pomologii Prószków z Odrą Opole brzeski zespół mógł cieszyć się z awansu na dwie kolejki przed końcem rundy. Drużyna Stali zajmuje obecnie pierwsze miejsce w grupie mistrzowskiej Opolskiej Ligi Juniorów. Za jej plecami są Pomologia i Odra. Awans wywalczą dwie najlepsze ekipy.

Makroregionalna Liga Juniorów to rozgrywki, w których będą występować zespoły z czterech województw: opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Drużyna Stali U-19 będzie miała okazję mierzyć się z ekipami pokroju Rakowa Częstochowa, Ruchu Chorzów, Miedzi Legnica czy Stilonu Gorzów. Przeciwnicy z pewnością będą prezentować wysoki poziom, a starcia z takimi zespołami będą cenną lekcją dla chłopaków z Brzegu.

Gratulujemy tego sukcesu trenerowi Karolowi Fedunikowi i całej drużynie juniorów Stali!

Reklama
318 views