112
Aktualności

Dwóch mężczyzn zatrzymanych w Brzegu po wtargnięciu do domu starszej kobiety


Do 12 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Brzegu. Mężczyźni mieli napaść na 78-letnią kobietę i zażądać od niej pieniędzy. Dzięki sąsiedzkiej czujności podejrzani zostali zatrzymani kilka minut po zgłoszeniu. Obaj byli nietrzeźwi.

3 czerwca, tuż przed północą, oficer dyżurny z brzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie o interwencji w jednej z miejscowości w powiecie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jego sąsiadka wzywa pomocy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego.

Funkcjonariusze natychmiast udali się pod adres zgłoszenia. Tam zastali zgłaszającego, który wskazał im jednego z podejrzewanych mężczyzn. Policjanci zatrzymali 36-latka. W tym czasie drugi patrol sprawdzał miejsca, gdzie mógł się oddalić drugi z podejrzanych. Chwilę później, kilka ulic dalej, zatrzymali 28-latka.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, mężczyźni wyważyli drzwi i siłą weszli do domu 78-letniej kobiety. Popychali ją, przeszukiwali pomieszczenia i zażądali pieniędzy. Kiedy kobieta coraz głośniej wzywała pomocy, napastnicy się oddalili.

Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Starszy, w organizmie miał ponad 2,5 promila, natomiast młodszy blisko 2. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutu usiłowania rozboju. Grozi im teraz do 12 lat więzienia.