Aktualności

„Dwujęzyczna Opolszczyzna” w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Lewinie Brzeskim


Już drugi rok w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Lewinie Brzeskim realizowany jest program wychowania do dwujęzyczności skierowany do przedszkoli  Aglomeracji Opolskiej.  

Nasze przedszkolaki bawią się z bohaterami kursu językowego dla dzieci „Baby Beetles” oraz „Tom i Keri”. Zajęcia odbywają się w przedszkolu i poza nim, gdyż każde dziecko otrzymało pakiet wraz z dostępem do platformy edukacyjnej, pozwalający na naukę w domu w każdej chwili.

W ramach projektu dzieci wyjechały do Pracowni Zaczarowanego Świata w Opolu, gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych: Świat w powiększeniu, Tajemnice światła, Szlak Zaczarowanego Świata, Mali obywatele planety Ziemia. 

Aktualnie we wszystkich grupach realizowane są dodatkowe projekty językowe: „Od nasionka do stołu” oraz „I ja jestem aktorem”, dzięki którym w formie wesołej zabawy dzieci poznają nowe słówka w języku angielskim. Przedszkolaki bardzo lubią spotkania i zabawy z małymi bohaterami kursu językowego: Tomem i Keri oraz wesołymi żuczkami z Baby Beetles. 

Z językiem angielskim dzieci obcują każdego dnia, dzięki czemu oswajają się z nim naturalnie. Program Powszechnej Dwujęzyczności wykorzystuje pierwszą na świecie, przełomową, ale jednocześnie najbardziej ze wszystkich naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie, równolegle do języka ojczystego.