Aktualności
Grodków
Zdrowie

Dyrekcja ZSP w Grodkowie uspokaja


Wczoraj na profilu Facebookowym ZSP w Grodkowie zamieszczono wpis, który mocno zaniepokoił część rodziców i uczniów. Jak zapewniła nas Pani Dyrektor, nie ma powodów do paniki, a wpis był niezbędny dla uregulowania przepływu informacji. 

Trzeba przyznać, że napis na czerwonym tle, wzywający do kontaktu ze szkołą uczniów z dodatnim wynikiem testu na Covid-19, mógł zaniepokoić, osoby związane z tą placówką. Nasz dziennikarz rozmawiał z dyrektor szkoły Danutą Trzaskawską, która wyjaśniła sytuację i uspakajała wszystkich zainteresowanych.

W szkole uczy się 390 uczniów, a 15 z nich przebywa na kwarantannie. Dyrekcja szkoły podkreśla, że w ZSP w Grodkowie, u nikogo nie stwierdzono pozytywnego testu na Covid-19.

– Część z tych uczniów poddano kwarantannie, gdyż ich rodzice pracują w ośrodku w Jędrzejowie, a więc z racji tego, całą rodziną przebywają na kwarantannie. Izolacja jest spowodowana kontaktem z osobami mającymi styczność z ludźmi, u których potwierdzono koronawirusa, a nie dlatego, że coś dzieje się w naszej szkole. W naszej placówce stosujemy się do wszelkich rygorów sanitarnych i dbamy o bezpieczeństwo pracowników oraz uczniów  – powiedziała Danuta Trzaskawska, dyrektor ZSP w Grodkowie.

Ogłoszenie, które pojawiło się na Facebooku, miało zachęcić uczniów do kontaktu ze szkołą w celu weryfikacji powodów nieobecności. Powodów może być wiele, od choroby zaczynając, a na sprawach osobistych kończąc. Wychowawcy mają obowiązek weryfikacji nieobecności uczniów.

– Nasi uczniowie wiedzą, że jeśli mają jakiekolwiek objawy przeziębienia, mają zostać w domu. Chodzi tylko o to, żeby szkoła wiedziała co się z nimi dzieje. Rodzice wszystkich uczniów przebywających na kwarantannie poinformowali nas o tym fakcie – dodaje Danuta Trzaskawska.

Rozmowę przeprowadził: Janusz Pasieczny

Reklama
520 views