Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Dyrektor brzeskiego szpitala wyróżniony za poprzednią pracę. Czy BCM może powtórzyć sukces Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy?


Grupa BFF Banking Group – jeden z wiodących banków działających na rynku europejskim, oferujących usługi finansowe dla przedsiębiorstw współpracujących z podmiotami administracji publicznej, kilka dni temu ogłosił zwycięzców konkursu „Liderzy zarządzania. Najlepiej zarządzane szpitale publiczne ”. 

Placówka w Oleśnicy zajęła pierwsze miejsce w kategorii szpitali z kontraktem NFZ od 39 mln zł do 89 mln zł. Bank ocenił działalność szpitala w roku 2018, kiedy jego dyrektorem był Kamil Dybizbański, dziś szef Brzeskiego Centrum Medycznego. Czy takie wyróżnienie to dobry prognostyk dla naszej lecznicy? Sam zainteresowany widzi szanse, ale nie w obecnej sytuacji epidemicznej.

– Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia, bo to mój dorobek. W 2018 zarządzałem tym szpitalem i zająłem pierwsze miejsce. Rok wcześniej byłem wraz z moim zespołem na trzecim miejscu. Pragnę tylko wyjaśnić, że to nie jest ranking, do którego zgłaszają się szpitale. To zestawienie otwarte, dlatego tym bardziej cieszy mnie sukces z poprzedniego miejsca pracy – mówi Kamil Dybizbański.

Przypomnijmy, że były szef Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy od kilkunastu miesięcy zarządza brzeskim szpitalem. Kierowanie brzeską placówką do łatwych nie należy. Szpital wciąż tonie w długach, do tego problemy z koronawirusem, a także zarzuty, że Dybizbański otoczył się w BCM-ie własnymi ludźmi. Ponadto w przestrzeni medialnej nie zawsze pojawiały się prawdziwe informacje, chociażby o zarzutach prokuratorskich za nieprzestrzeganie prawa, właśnie w szpitalu w Oleśnicy. 

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Brzeskiego dyrektora BCM-u wsparła radna Julia Goj-Birecka, szefowa brzeskiej laryngologii.

– Dlaczego radnym przekazuję tę informację o rankingu? Dlatego, że odkąd pan Dybizbański objął prowadzenie szpitala w Brzegu na jego temat pojawiają się nieprawdziwe informacje, jak zarządzał poprzednią lecznicą. Tutaj mamy piękny przykład, że dostał gratulacje i pierwsze miejsce w tym rankingu. Liczę i życzę dyrektorowi samych sukcesów w BCM-ie – podkreślała radna.

Krótki komentarz do opublikowanego rankingu dodał radny Janusz Suzanowicz.

– Pomimo pierwszego miejsca, pan Dybizbański zostawił szpital w Oleśnicy z długiem wysokości 18 milionów złotych.

Dyrekcja BCM-u zdementowała jednak te rewelacje.

Na koniec nasuwa się jedno pytanie, czy obecny szef brzeskiej lecznicy może powtórzyć sukces Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy?

– Wszystkie ruchy jeśli chodzi o finanse zostały zamrożone ze względu na sytuację z epidemią koronawirusa. Warto też wspomnieć o tym, że ten sukces i to wysokie miejsce w rankingu, to nie tylko wyczyn Dybizbańskiego, ale całego zespołu, który pracował wówczas w Oleśnicy. Teraz część tego zespołu, część tej kadry przyszła ze mną, więc z nadzieją patrzymy w przyszłość – podsumowuje dyrektor brzeskiego szpitala. 

Warto podkreślić, że w tym samym rankingu drugie miejsce zajął szpital w Oławie.

Reklama
198 views